Júliusi matinék a Városmajorban

Júliusi matinék a Városmajorban

Trambulin Színház: A tücsök és a hangyák – gyerekelőadás (3 éveskortól, 55 perc)

2014. július 13. (vasárnap) 10:30, Városmajori Szabadtéri Színpad

tucsokesahangyak

Az ismert mese színpadi előadásában egy hangya helyett három szorgoskodik, és készül a télre. „Állati” és mégis igen emberi kapcsolataik jelennek meg mozgásukban, fura és mulatságos nyelvükben. Az énekes- filozófus, egyben jókedvű tücsök nagy gondot jelent a munkához szokott hangyavezérnek, akit zavar ez a haszontalanság, és aki ezért szinte folyamatos vitában áll Hingyüvel és Hungyuval, két vidám és békés társával.

SZEREPOSZTÁS:

Énekes-filozófus tücsök: Csák György

Hüngyi, okos hangya: Lőrincz Levente / Ilyés Lénárd

Hingyü, jószívű hangya: Mezei Réka

Hungyu, bugyuta hangya: Nagy Vivien

Zene: Nagy Árpád

Játéktér: Paseczki Zsolt, Kakuszi Zoltán

Jelmez: Tóth Zsuzsa, Szuchy Márta

Rendező munkatársa: Tóth Lambert

Színpadra írta és rendezte: Csák György

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/844390525575668/?ref=5

Móra Ferenc: A didergő király – gyerekelőadás

didergokiraly

Átdolgozta: Topolcsányi Laura

2014. július 20. vasárnap 10:30

Városmajori Szabadtéri Színpad

A Magyar Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Színház előadása.

(5 éves kortól, 60 perc)

Nekeresd ország Nevenincs királyának mindene megvan, mégis boldogabb nála még a mezítlábas kisgyermek is. Hiába fűtik be a hatalmas kandallót, hiába bugyolálják aranyos palástba – a király rettenetesen fázik, sőt mi több: didereg! Mikor már a csengő barack, a mosolygó alma, de még a szóló szőlő venyigéje is tűzre kerül, betipeg egy pici lány a hatalmas trónterembe, s azt kérdezi mézédes hangján a farkasbundában vacogó királytól, hogy miért szedette le a házuk tetejét, hiszen megfázik a babája. A didergő királynak megolvad a szíve, babaruhának ígéri bársony köntösét, és menten kitárja ajtaját, hadd tóduljon be fázó népe, hadd lakjon jól a legkedvesebb vendégsereg.

 És hadd kapjon a mi legkedvesebb vendégseregünk, a gyermekközönség egy csodás, zenével átszőtt, igazi bíborpalástos, fényes-tróntermes mesejátékot.

SZEREPOSZTÁS:

A didergő király: Zsolnay András

Udvari bolond: Borbély Krisztina

Késdobáló, Planétás, Festő: Bácsatyai Gergely

Cigánylány, Papagáj, Porcelán baba: Virga Tímea

Cigánylány, Francia lány, Kislány: Magyar Tímea

Fűtő, Medvetáncoltató, Zenebohóc: Merk László

Cigányasszony, Operaénekes baba, Királyné: Nyírő Bea/ Tébi Márta

Medve, Francia fiú: Bartus Gergő

Rendező: Nyírő Bea

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/459240177555493/?ref=5

Méhes Csaba – Takács Tibor:  A Rézerdő lakói – zenés gyerekelőadás

rezerdolakoi2014. július 27. vasárnap 10:30, Városmajori Szabadtéri Színpad

Méhes Csaba és a Brass in the Five kvintett előadása.

(4 éves kortól, 60 perc)

Rézerdőben, rézfák között rézhangok zendülnek. A Rézerdő manói vidám, gondtalan életüket élik egy távoli vidéken. Boldogan játszanak, viaskodnak. Próbára téve képességeiket közös erővel megbirkóznak a rézerdei élet kihívásaival, mely barátságukat még szorosabbá kovácsolja.

A Brass in the Five rézfúvós kvintett tagjai mindannyian a Zeneakadémián végzett, professzionális zenészek. 22 éves fennállásuk alatt több mint ezer jelentős koncertet adtak itthon valamint Európa számos országában. A klasszikus kamarazenélés mellett nagysikerű koncertjeiken kezdetektől fogva a zenei kifejezés új formáit  keresik és próbálják ki. Mára a „brass-színház” utánozhatatlan stílusuk védjegyévé vált (a brass angolul rezet jelent).

A formáció Méhes Csaba nevéhez kötődik, aki európai szinten elismert, kiváló komikus és pantomimművész, a vizuális humor mestere. Szuggesztív játékával és humorával 25 éve bűvöli el a közönséget Magyarországon és a világ számos pontján – szavak nélkül.

A kvintett tagjai:

Simai László (trombita)

Monoki Attila (trombita)

Soós Péter (kürt)

Koppányi Béla (harsona)

Takács Tibor (tuba)

Rendező: Méhes Csaba, Takács Tibor

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/682795361770084/?ref=5

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.