Nick Vujicic: "Ne gondold, hogy Te különb vagy, mint a másik. Egyenlőek vagyunk!"

Nick Vujicic: "Ne gondold, hogy Te különb vagy, mint a másik. Egyenlőek vagyunk!"

14454050_1389663554377208_1878341645_o

Megérkezett hazánkba Nick Vujicic, a kéz és láb nélkül született motivátor, aki a Nem Adom Fel Kávézóban beszélt a reményről, arról, hogy a világméretű agressziót csak és kizárólag a másik ember megbecsülése tudja megállítani. „Ne gondold, hogy Te különb vagy, mint a másik” – hangzott el Nick Vujicic intő mondata. A bántalmazás, az iskolai agresszió elleni küzdelem alapja, hogy minden embert egyenlőként ismerünk el és mindezt tiszteletben tartjuk a családban és az iskolában egyaránt. A népszerű előadó 2016. szeptember 21-én és 22-én teltház előtt tart előadásokat Budapesten a Tüskecsarnokban. Nick Vujicic mai bejelentése alapján MINDENKI ingyenesen regisztrálhat a Ustream Hungary Kft által biztosított   közvetítésre a nemadomfel.hu weboldalán. A motivációs tréner a Nem Adom Fel Alapítvány meghívására érkezett újra Magyarországra. Ez alkalommal látogatásának fő missziója az iskolai bántalmazások és zaklatások elleni küzdelem, mely témába ezen a héten jelentette meg új könyve, Maradj erős! címmel.

A „nemadomfel” lelkület igazi nagykövete érkezett ismét hazánkba, hogy immáron második alkalommal tartson előadásokat nem csak a nagyközönség, hanem kifejezetten diákok számára is. Az iskolai zaklatások és bántalmazások elleni küzdelem a célja ugyanis annak a kampánynak, amit Stand strong! azaz Maradj erős! címmel Nick Vujicic még ez év elején indított el Amerikában, s amely most Magyarországra is elér. „Ennek keretében szeptember 22-én 11 órától egy különleges előadás keretében szeretnénk megszólítani az ország szinte valamennyi középiskolását, s elérni őket Nick üzenetével” – mondta el Papp Szabolcs, a Nem Adom Fel Alapítvány szóvivője. E cél elérését segíti a Ustream Hungary Kft., akik lehetővé teszik az előadás élő, online közvetítését, így azon iskolák becsatlakozását is, akik nem tudnak részt venni személyesen a Tüskecsarnokban megrendezésre kerülő előadáson.

Nick iskolai kampányában a gyerekekhez, diákokhoz szól. Eddig több, mint 500 iskola jelezte csatlakozási szándékát és regisztrációját az eseményhez, akik részben személyesen részben online közvetítés keretében láthatják a csütörtök délelőtti előadást. Célja, hogy megtanítsa a diákoknak egymás tiszteletét, megtanítsa az egyenlőséget, a szeretet és remény megélését és nem utolsó sorban az elfogadást. Több ezer gyereknek tartott már előadást a világ számos pontján iskolákban, ahonnan csak pozitív visszacsatolást kapott a fiataloktól. Erőre kaptak, átformálódtak.

„Mindegyikünknek szüksége van bátorításra”

P1260522„Most egy olyan kampányt indítottunk útjára, melyben azoknak a fiataloknak szeretnénk bátorítást adni, utat mutatni, akik már az iskolában, közösségükben valamilyen formában átélték a kirekesztettség vagy megalázottság érzését, amin már én is keresztülmentem” – mondta el a Nem Adom Fel Cafe & Barban tartott sajtótájékoztatóján Nick Vujicic. „Szeretném megmutatni számukra, hogyan lehet ebből a helyzetből felállni, hogy lehet a nehézségeket lehetőséggé alakítani. Maradj erős! számukra ez az üzenetem. Nem vagyok egy szuper hős. Nekem is, sőt mindegyikünknek szüksége van bátorításra, viszont ehhez az kell, hogy motiváljuk egymást, mindennek ez az alapja. Szeretném minden magyar embernek elmondani, hogy a „nemadomfel gondolatkör” nem rólam szól, hanem értéket rejt magában, utat mutat mindenki számára” – tette hozzá Nick Vujicic.

A diákok mellett természetesen a nagyközönség számára is tart előadásokat a nemzetközi hírű előadó a Tüskecsarnokban szeptember 21-én és 22-én 19 órától. „Nick egész eddigi élete példa arra, hogy karok és lábak nélkül is lehet boldog és értelmes életet élni, sérült emberként is lehet életcélokat találni, s azokat megvalósítani. Megmutatja mindannyiunknak, hogy noha testi fogyatékossággal él, még sincs akadály az ő életében. Ez az a hozzáállás, amelyet a Nem Adom Fel Alapítvány is zászlajára tűzött, s amely reméljük ebben az évben Nick Vujicic előadásainak köszönhetően még több magyar emberhez jut el, legyen sérült vagy ép” – tette hozzá a szóvivő.

Nick Vujicic előadásai mellett különleges zenei csemegék is várják az érdeklődőket, hiszen a tréner és prédikátor felvezetéseként fellép a Nem Adom Fel Alapítvány kezdeményezésére alapított gospel kórus, mely a világon az első sérültekből álló énekkarként működik Never Give Up Gospel néven. Ugyancsak fellép a már sokak számára jól ismert , szintén sérült fiatalokból álló Nemadomfel Együttes is, illetve a hazai keresztény könnyűzene egyik klasszikusának számító Pintér Béla, továbbá a GOLGOTA Gospel Kórus és a Pünkösdi Zenei Misszió Kórus.

„A legnagyobb nehézségek ellenére is lehet teljes életet élni”

A program megvalósulását a Szeretet a Válasz Egyesület és az Ez az a Nap! Szervezőiroda is segíti. A Szeretet a Válasz Egyesület közel 10 éve támogat hátrányos helyzetben élő gyerekeket és családokat. „Az egyik legfontosabb célunk az esélyegyenlőség megteremtése, így nagy öröm számunkra, hogy Nick Vujicic második magyarországi látogatása során, ismét együtt képviselhetjük vele a szeretet megtartó erejét és az egymás iránti tisztelet, elfogadás fontosságát. Munkánk során évek óta használjuk Nick Vujicic példáját, hogy a legnagyobb nehézségek ellenére is lehet teljes életet élni.” – mondta el Bergner Andrea, a Szeretet a Válasz Egyesület vezetője.

„Remény és példa minden ember számára”

Az Ez az a nap! rendezvények több mint másfél évtizede a hit, a remény és a szeretet nevében kerülnek megrendezésre. „Amit adni tudunk, soha nem más, mint az evangélium tiszta üzenete, mely Nick Vujicic előadásaiban és egész lényében hatványozódik. Kevés embert láttam, aki hitelesebben képviselte volna az örömhírt, mint ő” – mondta el László Viktor az Ez az a Nap! Szervezőiroda vezetője.

Az élő, online közvetítés mindenki számára elérhető lesz

Az előadások bevétele jótékony célokat szolgál, hiszen azt teljes egészében a Nem Adom Fel Alapítvány által működtetett, sérült emberek integrációját támogató programokra fordítják a szervezők. Az előadások már teltházasak. A nagy érdeklődésre való tekintettel a Nem Adom Fel Alapítvány a Ustream Hungary Kft-vel közösen minden további érdeklődő számára lehetőséget biztosít arra, hogy az élő, online közvetítésbe bekapcsolódjon szeptember 21-én 19 órától, illetve 22-én 11 órától.

Az eseményt és Nick Vujicic magyarországi tartózkodását számos szervezet segíti, így többek között a Continental Group magyar tulajdonú szállodaüzemeltető cég is, a magyar turisztikai szakma egyik meghatározó szereplője. A szervezet örömmel állt a Nem Adom Fel Alapítvány és egyben Nick Vujicic törekvései mellé, hiszen ők maguk is tudják, mit jelent küzdeni egy cél érdekében. Az elmúlt tíz évben a vállalkozás a gazdasági válság ellenére is minden évben sikeres tudott maradni, hiszen olyan vezetők, dolgozók alkotják a csapatot, akik tudásuk legjavát adják nap mint nap azért, hogy vendégeiket a legmagasabb színvonalon szolgálják ki.

Ajánljuk:

Nem Adom Fel Kávézó: www.nemadomfelkavezo.hu

Budapest első fogyatékossággal élő emberek által működtetett kávézója.

IMG_20160921_121445

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.