Pázmándi Ízes-Ínyes Ünnep és Vásár

Pázmándi Ízes-Ínyes Ünnep és Vásár

Pázmánd, 2016. május 7- 8.

Hagyomány – Család – Egészség….és sok-sok finomság

pazmand_unnep_1Egy rendezvény ahol megnyílik Nagyi kamrája, ahol a pincékben, spájzokban tartott csemegék titkai feltárulnak, ahol a kézműves mesterek saját maguk által készített portékáikat kínálják. A látogatók egy-egy ízletes bort kóstolgatva gyönyörködhetnek a csodás panorámában. Jól megtöltött szerelemvölgyi kosárral elkalandozhatnak a szőlődombokon, felfedezhetnek pihenésre termett lankákat, de elkísérhetik gyermekeiket a Himalájai sószobába, ahol diafilm vetítés várja a kicsiket, majd együtt kóstolhatják meg Jutka mama sparhelten sült finomságait.

 

 A 2016. május 7-8-án  immár ötödik alkalommal megrendezésre kerülő Ízes-Ínyes Ünnep és Vásár helyszíne Pázmánd, Szerelem völgye, amely bár „rejtve van a világ szeme elől”, alig két kilométerre fekszik az M7-es lehajtójától, és Budapesttől mindössze 40 km-t kell utaznunk ahhoz, hogy a világot kicsit magunk mögött hagyjuk.

A két napos esemény tűzhelyét jelentő Bálint Boráriumhoz vezető emelkedő lábánál üde tavaszi virágokból – pitypangból és orgonából –  készült nedűk adnak erőt, hogy feljussunk a Boráriumhoz, ahol a tavasz az alkalom és a hely színeivel, ízeivel és illataival töltődhetünk fel.

Az esemény két kiemelt programja, a szombat este megrendezésre kerülő borvacsora, valamint a mindkét nap délutánján élvezhető csokoládé- és borkóstoló lesznek.

 pazmand_unnep_2

Az évszázadokon át rangos bortermelői hagyományokkal rendelkező terület, nyugodtan mondhatjuk, reneszánszát éli. Ennek üvegbe zárva gyümölcseit kóstolhatják, társítva Lady Lavender kizárólag természetes alapanyagú, prémium minőségű kézműves bonbonjaival azok, akik a csokoládé – és borkóstolót programul választják.

„Igyál egy almát tisztán!” Magyar almából magyar cidert ízlelhetnek és vásárolhatnak a látogatók, mivel Vértesboglárról itt lesznek a Borárium vásárterén a Czider lányok.            Az ország első ellenőrzött Bio szappanját gyártó Pipere Panni nem csak termékeit ajánlja, de számos jó tanáccsal is haza vihetnek azok, akik meglátogatják őt az asztalánál.

A kézműves sörgyártás ifjú generációjából ide várjuk a Kiss Sörműhelyt.

A sibálás őshazájába Sibáék nem botokat, hanem a sajtkülönlegességek egész sorával érkeznek, de a komolyabb betevőt kedvelők is válogathatnak kedvükre Ötvös Olivér húsáruiból.

A Pázmándi Spájz tagjai is elhozzák ébredő kertjük és kamráik tartalmának legjavát és ők még csak a legnagyobbak…sok kis kézműves és termelő pakolja ki portékáját, hogy kedvükre nézelődhessenek, vásárolhassanak az Ízes-ínyes Ünnepre és Vásárra látogatók.

A gyermekeket külön sziget várja, ahol a Tulipiros Játszóház 7 próbáján nyerhetik el a „Fakanál ördöge” címet, kipróbálhatják hagyományőrző játszóterünket és a Jofafaragó csapatával megismerkedhetnek a kötélverés feladatával.

Töltődjünk fel együtt a Szerelem völgyben!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.