Szívet melengető ünnepi mese Micimackóval a Spirit színházban

Szívet melengető ünnepi mese Micimackóval a Spirit színházban

Írta: TML

micimackoValljuk be, felnőttként is szeretjük a mézes csuporba szoruló,  néha esetlen Micimackót… Melyik szülő ne olvasta volna már gyermekének Milne klasszikus regényét? Festette volna le a Százholdas Pagonyt?Hát itt az alkalom, hogy a téli szünetben családostul színházazzunk egy kicsit. Vackoljunk be a mesebeli erdőbe, a Spirit Színház autetikus falai közé és gyermekkorunkat idézve egy önfeledt órácskára mutassuk meg gyermekeinknek Micimackó őszinte, barátságos világát, miközben mi magunk is kirekeszthetjük a hétköznapok szürkeségét, nehézségeit. A mese varázslata mindannyiunknak ajándék lesz.

 Micimackó – zenés mesejáték gyerekeknek és felnőtteknek

Képzeljétek: olyan klassz dalokat énekelünk, mint a “Micimackó” és a “Boldog Születésnapot”! Várlak benneteket,  Mackó


RÓBERT GIDA LEVELE

Engem Róbert Gidának hívnak. Van egy másik nevem is, Róbert Gedeon. Ez itt Micimackó, ő a legkedvesebb barátom. Én csak Mackónak hívom, mert úgy rövidebb. Micimackó néha játszani szeret, néha pedig leül szemben a kandallóval és ilyenkor mesélni kell neki. Milyen mesét szeret? Mesét saját magáról. Ő már egy ilyen Mackó. Én pedig mesélek. Ha akarod, Te is meghallgathatod. Tudod, hogy mire célzok.

 A mesében mások is szerepelnek. Hogy kik? Kedvenc játékállataim. Például Malacka. ő nagyon kedvesen tudja lebegtetni a fülét, és retteg a Nagy Erős Állatoktól. Miért?
Aztán Öreg Szürke Csacsi, közismert néven: Füles. Általában szomorú és nagyon szereti az ajándékot, csokoládét, tortát, különösen egy bizonyos napon. Melyik napon?
Aztán Nyuszi, aki Jó Társaságot és valami harapnivalót jelent. Aki mindig fontosnak érzi magát és mindig keres valakit. De kit?
Aztán Kanga, a kenguru, és az ő kicsinye Zsebibaba, akikről senki sem tudja, honnan jöttek, de egyszer csak itt termettek az Erdőn. Mi lesz velük?
Aztán Tigris, aki minden ételt szeret és a legjobban ért mindenhez a világon. Te is úgy gondolod?
Bagoly, aki a Mogyorósban lakik és nagy bölcs hírében áll. Saját nevét úgy írja le, hogy „Bagoly”. Talál egy zsinórt az Erdőben. De milyen zsinórt?
Ezekre a kérdésekre és sok minden másra választ kapsz, ha eljössz, és megnézed az előadást, mely tele van csudálatos kalandokkal.

Utóirat: Micimackó megkért, hogy írjam ide az Ő köszöntőjét, melyet kifejezetten erre az alkalomra írt. Tudjátok, milyen alkalomra célzok?

Köszöntjük, kéz a kézben Róbert Gida meg én (részemről mondjunk mancsot), egy lélek, két legény, hogy teljesítsük részben egymást nagyon szeretjük, kérésed és parancsod, és együtt mely minket felidézett, és evégett
mint mackóvágy a mézet. Ketten szeretünk téged.

Baráti üdvözlettel: Róbert Gida

Külön köszönet a díszlet kivitelezéséért és tervezéséért Dömsödi Bernadettnek és Kocsis Beának.

előadások: december 28, december 29, december 30, január 2, január 3

www.spiritszinhaz.com

Tel: (+36-30) 396.1192

E-mail: titkarsag@spiritszinhaz.com

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.