Vacka – kóstoló

Vacka Vasárnapraforgó Gyerekfesztivál Kispupák Zsömlével és Hókupackavacka lakóival

2012. július 29. vasárnap 10.00-17.00 között a Rosinanteban

„Aki még nem járt Hókupackavackán, és nem ücsörgött jóféle ételeket kóstolgatva annak Rénkedves nevű vendéglőjében, az nem tudhatja, miből is maradt ki! Mert mialatt a tányérját tisztára takarítja, megtudhatja Hókupackavacka legfrissebb híreit, és ha ízlett az étel, Kispupák Zsömle búcsúzóul még annak receptjét is odaadja. Ami azért nem semmi!”

Rendhagyó gyerekszakácskönyv Kispupák Zsömlétől

A Móra kiadó Vacka-kóstoló Kispupák Zsömle szakácskönyve című gyerekszakácskönyve nem hagyományos receptkönyv. Mesék és gyerekek számára könnyen elkészíthető finomságok receptjei váltják benne egymást. Az ételeket Kispupák Zsömle tálalja fel, jól ismerhetjük őt az MR1-Kossuth Rádió legsikeresebb, 300. adását is megélt gyermekműsorából, a Vacka Rádióból. Aki időt szán arra, hogy a szakácskönyvből elkészítse Hókupackavacka Rénkedves vendéglőjének Kárérte Körtéjét vagy Mákos Zokniját, az nem bánja meg!

Vacka fesztivál

A könyv meséi most életre kélnek, július 29.-én, vasárnap a Rosinante Szálloda*** kertjében megismerhetjük ezt a gyerekszakácskönyvat, amely nem hagyományos receptkönyv. Mesék és gyerekek számára könnyen elkészíthető finomságok receptjei váltják benne egymást. Az ételeket Kispupák Zsömle és a FINOmÁNIA főzőiskola séfpalántái tálalják fel! Gyertek és próbáljuk ki együtt Hókupackavacka Rénkedves vendéglőjének néhány legendásan finom fogását!

PROGRAMOK ÉS HELYSZÍNEK

Főzések a Vackakonyhában:
10.30-11.30 Édes „Vackaságokat” készítünk Kispupák Zsömle receptes könyvéből
13.30-14.30 Sós „Vackaságokat” készítünk Kispupák Zsömle receptes könyvéből
15.00-15.45 Papp Emese és a Soufflée Cukrászda kézműves bemutatója, ahol a gyerekek is kipróbálhatják magukat.

16.00.-17.00 Búcsúzóul sós „Vackaságokat

” készítünk Kispupák Zsömle receptes könyvéből

Vackatombola

A Móra Könyvkiadó jóvoltából kisorsolunk 8 db Vackamesekönyvet a legügyesebb séfpalánták között.

Rosinante Gyerek Táncház:
11.00-12.30 Igazi tűzrőlpattant táncosokat várunk. A talpalávalót kedves barátaink, a „Szigeti Veszedelem” együttes tagjai húzzák majd. Ördögien szóló hegedűsükkel, brácsásukkal és nagybőgősükkel jönnek el hozzánk.

Programok a Hókupacka Játékudvarban:
11.00-11.30: Kincskeresés: keresd meg Hókupackavacka lakóit a kertben!
12.00-13.00 Kézműves játékkészítés
14.00-14.30: Kincskeresés keresd meg Hókupackavacka lakóit a kertben!
15.00-16.00 Kézműves játékkészítés

Programok a Két Egér Mesesátorban:
11.00-11.45 Meseolvasás a Két Egér Könyvesbolt legkedvesebb mesekönyveiből
12.00-12.30 Rajzverseny:rajzold le a mese hőseit! A legszebb rajzot ajándékkal jutalmazzuk!
14.00-14.45 Meseolvasás a a Két Egér Könyvesbolt legkedvesebb mesekönyveiből
15.00-15.30 Rajzverseny:rajzold le a mese hőseit! A legszebb rajzot ajándékkal jutalmazzuk!

A Vackavasárnapraforgóra nem kell pénzért jegyet váltani. A program belépője belépője 1-1 db megunt, jó állapotú gyerekjáték, de csúszdát vagy egyéb nagyméretű kerti játékot is szívesen befogadunk, amely sok kis gyerek örömét szolgálja majd a Rosinantéban és a szigetmonostori óvodában.

A Rosinante Éttermében ebédelő vendégek számára a “Vackavasárnapraforgó Programok” INGYENESEK! Bejelentkezés szükséges!
Egész napos programok a Rosinante Kertjében:

Óriás építőkockák
Mesés nosztalgia fénykép paraván
Homokozó
Óriás “firkafal
Mesés zöldségkert

Külsős látohatók számára a “Vackavasárnapraforgó” gyerekprogram ára: 1800.-/gyerek. A belépőt a szálloda recepcióján lehet megvásárolni.