XIX. Regionális Katonazenekari Fesztivál a Szolnoki Szimfonikusokkal és a Budapest Honvéd Férfikarral

programajánló – Szolnok, augusztus 29.

IMG_0622A Parti Túra szolnoki nyári koncertsorozat a grandiózus XIX. Regionális Katonazenekari Fesztivállal zárul augusztus 29-én, 18,30 órakor. A koncert első részében a fesztiválon résztvevő katonazenekarok mutatkoznak be, Tata, Hódmezővásárhely, Budapest és Szolnok helyőrség zenekarai. Úgynevezett gyep show-t, zenés alaki gyakorlatokat mutatnak be, a látványos bemutatóban a humort és a fegyelmezett katonai magatartást vegyítik a katonazenekarok. A második részben lép színre a Szolnoki Szimfonikus Zenekar a fesztiválon résztvevő katonazenekarokkal együtt, ez alkalommal is Izaki Maszahiro vezényletével. Az est különlegességét a világszerte egyedülálló 40 fős Budapest Honvéd Férfikar, Európa egyetlen hivatásos férfikórusa adja.

Molnár János, százados, Szolnoki Szimfonikus Zenekar, Légierő Zenekar Szolnok helyettes karmestere elmondta: „A már közel két évtizedes hagyománnyal rendelkező eseményt minden évben egy-egy a megszokottól eltérő újítás teszi még érdekesebbé. Idén a katonazenekari fesztivál második felében a Budapest Honvéd Férfikar lesz a vendégünk, Strausz Kálmán Liszt-díjas karnagy vezetésével. A világszerte egyedülálló, 40 fős Budapest Honvéd Férfikar Európa egyetlen hivatásos férfikórusa. „

A Magyar Örökségdíjas kórus rendkívül gazdag és változatos repertoárral rendelkezik. Műsorrendjén egyaránt megtalálhatók a világhírű oratórikus művek, népszerű operák és örökzöld operett dallamok, valamint a férfikari „a cappella” kórusirodalom legjobb alkotásai.

Az énekkar szívesen kirándul a könnyűzene területére is, crossover koncertek képében. A Honvéd Férfikar karigazgatója Strausz Kálmán Liszt-díjas karnagy.

Karmesterek, akikkel együttműködtek: Doráti Antal, Fischer Iván, Fischer Ádám, Kocsis Zoltán. Neves külföldi karmesterek is álltak már a kórus élén, pl. Lamberto Gardelli, Juri Simonov, Giancarlo Viotti. Nos hát ezt a férfikart hallhatja augusztus 29-én Szolnok közönsége a Szolnoki Szimfonikus Zenekar és a fesztiválon résztvevő katonazenekarok kíséretében.

Néhány műsorszám az elhangzó repertoárból: elhangzik pl. a Bánk bánból a Hazám, hazám férfikari átdolgozásban, vagy a Trubadúrból a Cigánykórus és a Katona kórus. De hallhatja a közönség Kodály Háry Jánosából a Toborzót, ill. Weber Bűvös vadászából a Vadászkart. A koncert helyszíne a szolnoki Kossuth tér. A fesztivál koncertjeire szeretettel várunk minden zene iránt érdeklődő embert. Megéri eljönni. Szép lesz!