Lázár Ervin könyvek

könyvajánló

Ki ne ismerné Mikkamakka történetét, benne Dömdödömöt vagy a kiöregedett cirkuszi oroszlán, Bruckner Szigfid nevét?Lázár Ervin klasszikussá vált történeteit Buzay István groteszk humorú rajzai öltöztetik új köntösbe a Móra Könyvkiadó Lázár Ervin-sorozatában.

domdodom_tabla.inddLázár Ervin: Dömdö-dömdö-dömdödöm – Négyszögletű Kerek Erdő

A Négyszögletű Kerek Erdő lakói ismét mulatságos kalandokba keverednek. Először Mikkamakka vezetésével elindulnak fát vágni, de olyan szerencsétlenül dől a fa, hogy Dömdödöm alászorul. Csak Maminti, a kicsi zöld tündér tud rajta segíteni, ha hagyják. Bruckner Szigfrid lyukas szemfogát viszont sajnos nem tudja meggyógyítani. Ugyan mindenki készségesen segíteni akar a kiérdemesült cirkuszi oroszlánnak, de végül nincs mese, el kell mennie a városba doktor Zirrzurrhoz, a fogorvoshoz. De megismerjük az erdő rendfenntartó közegeit: Medve Medárd főőrmestert és Gepárd Géza alőrmestert is, akik riadóautójukon, vagyis Vadkan Veldemáron utazva fülön csípnek két csavargókülsejű egyént. Mikkamakkáról és Vacskamatiról azonban kiderül, hogy nagyon fontos munkát végeznek: hivatásos bárányfelhő-bodorítók. Végül Mikkamakka és Maminti egy költői verseny döntőbírójaként is helytáll, és a furcsábbnál furcsább versek közül is ki tudják választani a legkülönlegesebbet.
A klasszikussá vált történeteket Buzay István groteszk humorú rajzai öltöztetik új köntösbe a Móra Könyvkiadó Lázár Ervin-sorozatában. A szómagyarázatok mellett az író lánya, Lázár Zsófia megindító utószóval zárja a kötetet.

Mikkamakka_tabla.inddLázár Ervin: Gyere haza, Mikkamakka! – Négyszögletű Kerek Erdő

Mikkamakka a városba utazott. A többiek – vagyis Aromo, a fékezhetetlen agyvelejű nyúl; Bruckner Szigfrid, a kiérdemesült cirkuszi oroszlán; Dömdödöm, aki csak annyit tud mondani: „dömdödöm”; Szörnyeteg Lajos, a legjobb szívű behemót; Ló Szerafin, a kék paripa; és Vacskamati, a szeleburdi macska – süttetik a hasukat a napon. Épp egy nem létező dinnyefán tréfálkoznak, mikor beállít a Négyszögletű Kerek Erdő tisztására Kisfejű Nagyfejű Zordonbordon, és elárulja a berezelt társaságnak, hogy döntő támadásra készülnek ellenük a pomogácsok. Az erdőlakók félelmükben kivetkőznek önmagukból, és egyre rosszabb döntéseket hoznak. Vajon időben érkezik Mikkamakka, hogy véget vessen a fejetlenségnek? A kultikus meseregényt Buzay István groteszk humorú rajzai öltöztetik új köntösbe a Móra Kiadó Lázár Ervin-sorozatában.

www.mora.hu