Interaktív ’56-os diákverseny Budapest utcáin

Interaktív ’56-os diákverseny Budapest utcáin

Történelmi utazásra és interaktív tanulmányi versenyre jelentkezhetnek általános és középiskolai diákok, akik mobiltelefonjuk és az Időkapuk applikáció segítségével járhatják be október 23-tól az 1956-os forradalom és szabadságharc szimbolikus helyszíneit Budapesten.

1956 hősei és a pesti srácok előtt tisztelegve idén interaktív versenyt hirdet meg a Hungarofest általános és középiskolai diákoknak. A játékra jelentkező csapatok egyszerre tesztelhetik történelmi tudásukat és kreativitásukat, miközben színes feladatokat oldhatnak meg közösen a forradalom és szabadságharc ikonikus fővárosi helyszínein.

 

A kalandos utazásra 12 és 18 év között diákok, 3-6 fős csapatokban jelentkezhetnek a www.idokapuk.hu oldalon regisztrációs adataik megadásával és egy 1956-hoz kapcsolódó kvíz kitöltésével. A játékhoz kapcsolódó Időkapuk mobilapplikációt a csapatok október 22-től tudják letölteni.

 

A játék második fordulójában a jelentkezők a mobilapplikáció segítségével járhatnak be az 1956-os forradalomhoz és szabadságharchoz kapcsolódó hat történelmi helyszínt Budapesten, ahol különböző kreatív feladatokat kell megoldaniuk október 23-tól november 4-ig. A feladatokat a helyszínre érkezve az applikáción keresztül kapják meg a csapatok. A megoldáshoz nincs szükség internetkapcsolatra az applikáció letöltését követően, csak a feladatok beküldésekor, a játék befejezése után. A győztes csapatok értékes fesztiválbérletet nyernek.

A kép forrása itt.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.