TI VAGYTOK A JÖVŐ ENERGIÁJA! – Ismét értékes nyereményekért folyik a verseny az OPUS TITÁNOK középiskolai versenysorozaton

Opus Titánok

Nem csak a diákok, hanem felkészítő tanáruk és az iskola is komoly díjazásban részesül az OPUS TITÁNOK energiahatékonysági és fenntarthatósági versenysorozaton. Az OPUS ENERGETIKA vállalatai 2024-ben már másodszor hirdetik meg az OPUS TITÁNOK versenyt, amelynek célja az energiatudatosság népszerűsítése, a fiatalok ismereteinek bővítése. A verseny több fordulóból áll, a tanulók izgalmas és kreatív feladatokon, valamint szakmai programokon keresztül mélyülhetnek el az energetika világában.  A csapatversenyre 2024. február 23-ig regisztrálhatnak a középiskolai diákok egy kvíz kitöltésével a www.opustitanok.hu weboldalon.

Opus Titánok

Az OPUS ENERGETIKA vállalatainak egyik kiemelt célja a fiatalok energiatudatosságának növelése, éppen ezért tűzték ki célul a középiskolások energetikai edukációját is, hogy az energetika és a fenntarthatóság témáját minél közelebb vigyék a fiatalokhoz. Ennek egyik eszköze immár második éve az OPUS TITÁNOK, amely interaktív köntösben, izgalmas, újszerű és kreatív módon bővíti a diákok ismereteit.

A versenysorozat keretében 9., 10., 11. és 12. évfolyamos diákok tehetik próbára az energetikával és fenntarthatósággal kapcsolatos tudásukat. A három diák és egy tanár részvételével induló csapatok három fordulón keresztül bizonyíthatják problémafelismerési és -megoldási készségeiket, kreativitásukat. A jelentkező csapatokra a több fordulós versenyen többek között szakmai kreatív tartalomkészítés, social media posztkészítés is vár. A döntősök pedig két izgalmas szakmai napon vehetnek részt, melynek keretében az energetikához kötődő ötleteiket be is mutatják a társaságok szakemberei számára.

A diákok feladata, hogy azonosítsanak egy környezetvédelmi, fenntarthatósági problémát a környezetükben, és azt szöveges, illetve kreatív formában feldolgozzák. A megoldás során tudományos ismereteiket, kritikus gondolkodásukat és művészi érzéküket egyaránt kamatoztathatják. A döntőbe jutó csapatok a kiválasztott problémát és annak javasolt megoldását saját készítésű makettel és prezentációval mutatják be.

Opus Titánok

Érdemes próbára tenni a csapatoknak tudásukat, hiszen a részvétel ingyenes, a döntőbe jutó csapatok kétnapos szakmai napjának költségeit is az OPUS ENERGETIKA vállalatai állják, sőt a legjobb három csapatra több százezer forint értékben várnak nyeremények.

Az OPUS TITÁNOK csapatversenyre 2024. február 23-ig regisztrálhatnak a középiskolai diákok. A jelentkezés egy kvíz kitöltésével lesz teljes, amely egyben az első forduló is a versenyben.

Jelentkezés és bővebb információ www.opustitanok.hu weboldalon.

OPUS TITÁNOK – Ti vagytok a jövő energiája!

Kérjük, a regisztrációnál jelöljétek majd meg, hogy a  Felelős Szülők Iskoláján keresztül történik a nevezés. Köszönjük! 🙂

Opus Titánok vetélkedő