“Barátkozós padot” minden iskolaudvarra!

A második osztályos amerikai Christian Bucks egy szívmelengető ötlettel állt elő annak érdekében, hogy az iskolaudvaron magányosan kószáló gyerekek soha többet ne érezhessék egyedül magukat.

A Roundtown Általános Iskola empatikus diákja azzal az ötlettel kereste meg az iskola vezetését, hogy tegyenek ki egy „barátkozós padot” az iskola udvarára, ami egy találkozó hellyé válhatna azon magányos gyerekek számára, akik barátokat keresnek a közös játszáshoz.

Christian szerint így működik a „barátkozós pad”. „Ha egyedül érzed magad és nem tudsz mit kitalálni, menj a „barátkozós padra” és biztos oda fog valaki menni hozzád, megkérdezi, hogy akarsz-e jönni játszani vagy leül melléd beszélgetni.”

A fiú az ötletet egy német iskolában készült fotón látta, amikor neki kerestek iskolát, mert az apukája egy ideiglenes németországi munkát kapott.

Alyson Bucks, Christian anyukája meséli, hogy a fiát rögtön magával ragadta az ötlet, mert úgy vélte, hogy ez nagyszerű módja annak, hogy segítsen olyan gyerekeken, akiknek nincsenek barátaik, vagy éppen kihagyják őket a játékból.

Amikor elmondta az ötletét az iskolában, az igazgató azonnal meglátta benne a lehetőséget és utánajárt, hogy beszerezzen egy megfelelő padot. Mielőtt megrendelte, kikérte Christian véleményét, hogy milyen típusú és színű legyen.

Ő volt az első, aki kipróbálta a padot, rettentő büszke volt magára.

Az iskolaudvaron működő erőviszonyok megterhelőek lehetnek egyes gyerekek számára, de ezzel az ötlettel sokkal barátságosabban telhetnek a szünetek és a délutánok percei.

„Ezzel az egyszerű módszerrel odafigyelhetünk és törődhetünk másokkal, amikor észrevesszük, hogy egyedül érzik magukat. És remélem, új barátságok is fognak köttetni a „barátkozós pad” kihelyezése után.”

Úgy gondolom, hogy ennek a jólelkű fiúnak a kezdeményezése figyelemre méltó és temérdek lelki bánatot orvosolni lehet vele.

Forrás: essentialkids.com.au

A magyar nyelvű cikk forrása a Szülő 2.0 oldala, kattints IDE.