Farsangi jelmez egy délután alatt

Tudod már, mi lesz a gyerek farsangon? 7 könnyen elkészíthető jelmezötlet.

Itt a farsang, áll a bál! Ha nálatok viszont amiatt áll a bál, mert nem juttok dűlőre a gyerek jelmezét illetően, most segítünk! Alább könnyen elkészíthető jelmezeket találsz, amelyeket akár egyetlen délután alatt meg tudtok csinálni. Válasszatok kisfiadnak vagy kislányodnak valami mókás maskarát!

Angry birds jelmez

Angry birds-lázban ég a világ, és bizony a gyerekek is kedvelik. Csemetéd vagy te várandósan is beöltözhetsz madárnak. Az egyik ötlet a mysuitfulloftricks.com, a másik a currystrumpet.com oldaláról való.

Kellékek a gyerekjelmezhez: piros, fehér, sárga és fekete karton.

Figyeld meg a formákat a madáron, vágd ki a megfelelő színű papírból, majd ragaszd össze őket!

Ha te öltözöl be, egy piros pólóra, sárga kartonra, fehér textilre és fekete textilfilcre lesz szükséged. A fehér anyagból két kör kell a szemeknek, a szembogarat és a mérges szemöldököt rajzold. A sárga kartonból illesztőfelületet hajtva formálj csőrt. Minden darabot varrj a pólóra.

Dorothy-jelmez

Emlékszel Dorothyra az Óz, a csodák csodája című meséből? Kislányod most beöltözhet Dorothynak, hála a people.com és a makeit-loveit.com oldalainak az ötletadó képekért.

Kellékek: egy fehér blúz vagy póló, egy apró kockás vagy sima kék ruha, fehér bokazokni, kiskosár, plüsskutya, és ami nem maradhat el: piros cipő.

Miután felvette a ruhákat, fond vagy kösd két copfba kislányod haját, hogy még jobban hasonlítson Dorothyra!

Supermario-jelmez

Rém egyszerű elkészíteni a jelmezt,  amelyet a wonderhowto.com oldalán találtunk.

Kellékek: farmer kertésznadrág, piros vagy zöld póló, piros vagy zöld baseballsapka, sárga karton, fehér karton, fekete szemceruza vagy arcfesték.

A kertésznadrág gombjaira készíts a sárga kartonból egy-egy nagy gombot, a fehérből egy fehér korongot, amelyre M vagy L betűt írsz. Minden kis korongot ölts a megfelelő helyekre. Végül rajzolj bajszot a gyerkőcnek.

A teljes cikk a Femina.hu oldalán olvasható, a folytatásért kattints Ide.