Fedezzük fel a csodálatos bolygót!
Mi a csudát tudunk a világról? Hogyan magyarázzák a tudósok a világ titokzatos jelenségeit? És az biztos, hogy a cápák megtámadják az embert? A Földünk mindig képes furcsaságokat produkálni, tudósoknak és szemlélő járókelőknek is meglepetést okozni.
Hallottatok például Longyearbyenről, amely Norvégiában található? Mivel a település jóval a sarkkörön túl található, október végétől február közepéig sötétség, míg április közepétől augusztus közepéig világosság van, vagyis a Nap soha nem nyugszik le Svalbard, a Norvég szigetvilág felett, mely a sarkvidéki tengerben helyezkedik el, Észak-Grönlandon. Ez a jelenség eléggé megzavarja a biológiai órát, hiszen sokszor azt sem tudni reggel, éjszaka, netán nappal van-e.
Hasonló titok övezi az Örökláng Vízesést, amely Orchard Parkban található New York államban. A vízesés mögött van egy mélyedés, ahonnan gáz szivárog ki, és meggyullad. A víz időnként persze kioltja, de mindig van „valami”, amitől újra lángra kap.
Venezuelában, a Maracaibo-tó felett számlálták meg a legtöbb villámcsapást, több mint 200 éjszakán át villámok világítják meg az eget, néha percenként 25 villámcsapással. Ez az időszak májustól októberig tart, és a tudósok máig keresik a jelenség okát.
A cápáktól fél az ember, pedig az igazság az, hogy a több, mint 300 fajból nagyjából 20-25 jelent veszélyt az emberre. Tévhitek övezik őket, hiszen azt gondolják, hogy mindent, mindenkor megtámad, mert folyamatosan ennie kell. Ezzel szemben a Földközi tengerben élő egyedek decembertől márciusig beszüntetik a táplálkozást…. A népszerű tévhit ellenére nem szeretik az emberi vért, sőt, az ember egyáltalán nincs az “étlapjukon”. Ennek az a magyarázata, hogy élőhelyük a tengerek és az óceánok mélye, mi pedig szárazföldi élőlényekként nem vagyunk benne a tengeri táplálékláncban.
Sokan álmodoznak arról, hogy eljutnak ezekre a titokzatos helyekre, felfedik a Föld csodáit, és mindeközben még fizetnek is ezekért a felfedezésekért. Phillipe Cousteau-nak van az egyik legjobb állása a Földön! A Fedezzük fel a csodálatos bolygót c. sorozatban beutazza a világot, kenun, repülőn, gleccsereket mászva. Mindenütt találkozik a helyi tudósokkal, akik munkáján keresztül mi is bepillantást nyerünk abba, hogyan látják a világot. Tudtad, hogy egy lepkét is be lehet taggelni? Vagy hogy több esélyed van az Oscar-díjra, mint hogy megharapjon egy cápa? Elképesztő!
Nézd a Fedezzük fel a csodálatos bolygót, és csodálkozz rá!
Ha pedig mindezt az okostelefonod segítségével szeretnéd átélni, akkor töltsd le a Da Vinci Kids applikációt a Google Play áruházból vagy az AppStore-ból.