Így őrizzétek meg emlékeiteket a nyárról!

A Nők Lapja Café néhány éve egy remek cikkben összeszedte, milyen kreatív módszerekkel tudjuk megörökíteni a nyár legszebb pillanatait. Képeslaposdoboz, galéria a falon, fotóalbum, befőttesüvegek, naplóírás… Érdemes végigböngészni ezeket, hiszen a gyerekeket mindegyikbe bevonhatjuk.

Manapság a nyaralós fotók is többnyire okostelefonnal készülnek: naná, hiszen némelyik beépített kamera tudása felér egy pocket gépével, egy jó kis fényképezőgép pedig nem olcsó mulatság, telefon úgyis mindig kell hogy legyen nálunk. Ha mégis van egy jó fényképező, az is szinte biztos, hogy digitális: az analóg gépek használata mára nagyjából luxus, annyira drága lett a minőségi fotókidolgozás és maga a nyersanyag. Ellenben ma már a nagy drogérialáncok is jó minőségű fotókat képesek nyomtatni a digitális képeinkről, ráadásul gyorsan, és a lényeg: borzasztóan olcsón, kis kivárással 5-10 forintért is lehet már nyomtatni képeket.

Mára tonnányi ötlet áll rendelkezésünkre, hogyan készítsünk emlékalbumot, ha a klasszikus fotóalbumhoz semmi kedvünk, és a digitális fotókból készíttethető albumnál valamivel bonyolultabb darabot szeretnénk. Jóval szabadabb megoldás, ha együtt találunk ki valamilyen emlékőrzőt, mert bár biztos megmarad egy-két vidám csúcspont, apró marhaság, szépséges hely, vásárfia, de az biztos, hogy sok-sok emlék elvész már csak amiatt is, hogy a szülők és a gyerekek is máshogy emlékeznek, aztán egy-két év múlva pedig lassan eltűnnek a részletek. Egyrészt jó lesz hűsebb estéken előbányászni és a nyárra gondolni, másrészt ha minden jól megy, örök darab.

Scrapbook

Az utóbbi évek csodája a scrapbook: egy album, amiben szabadon variálhatunk technikákat, anyagokat, fotókat, szövegeket, a lényeg, hogy minden saját ízlésünknek megfelelően rakunk össze. Készülhet darabról darabra magunk által összeszedett alapanyagokból és ma már ezerféle félkész darabot is találunk papírboltokban, hobbiboltban, ezek „össze vannak már rakva”, csak a perszonalizálás hiányzik: a képek és a szöveg. Sőt, akad cég is, amelyik rendelésre készít a megadott stílusban albumot, pl. ilyen a Scrapfellow is. Ez a homokváras borító nagyon helyes, a hozzá tartozó sablont és a leírást itt találjátok.

A befőttesüveg mint képkeret

Ez a nagyon helyes befőttesüveg ugyan csak egy-két képet tud egyszerre hordozni, de az is remek lehetőség, hogy fogunk 4-5 ilyen üveget, és ezekbe próbáljuk sűríteni a lényeget, a témához dekorálva a képet körülvevő részeket. Kisgyerekekre tekintettel tegyük jó magasra vagy válasszunk műanyagból készült tárolót. Részletek itt.

Galéria

Egyszerű, látványos, és kellőképpen méretes ahhoz, hogy minden egyes nap beleütközzünk és akarva-akaratlanul rápillantsunk a képekre, és visszaemlékezzünk, netán beszélgetni kezdjünk a nyaralásról, vagy tervezni kezdjük a következő szabadságot. A gyerekek rajzai egy lehetőség, az is opció, hogy a nyári fotókat kinyomtatjuk, és azokat akasztjuk fel, a jobbakat pedig később keretezve szintén ki lehet még tenni. Részletek itt.

A teljes cikk az NLCafé oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.

A kép forrása ITT.