Ki gondolta volna, hogy a matek ekkora szórakozás?

Nem kell ahhoz varázslóiskolába járni, hogy lenyűgöző csodákat lássunk. A matek sok iskolásnak régi mumus, de korántsem olyan életidegen és érthetetlen, mint első látásra tűnik. A számok rendszerén alapul például a zene, a sakk, vagy a szemüveglencsénk, a matematika tudománya segít abban, hogy gyorsabban tudjunk kerékpározni, sőt, a piramisok sem épültek volna meg matekozás nélkül! A Da Vinci Kids app minivideói segítenek felfedezni a számok izgalmas világát.

A szórakoztató tanulást elősegítő applikáció tantárgycsoportokra, témakörökre osztva tartalmaz érdekesebbnél érdekesebb ismeretterjesztő kisfilmeket, a Matekvarázs azonban talán még a többi kategóriánál is különlegesebb. Óriási előnye, hogy a gyerekek számára nehezen érthető, absztrakt jelenséget, a matematikát a mindennapok világában megmutatva hozza közelebb az iskolások számára. Az élményszerű matekozás közben nagy segítséget nyújthat abban, hogy a számokkal hadilábon álló gyerekek ne veszítsék el a bátorságukat, és ne kezdjenek rögtön szorongani, ha valamiféle rejtéllyel, komplex összefüggéssel vagy feladványokkal szembesülnek.

Hogyan éri el mindezt? A Matekvarázs kategórián belül találkozhatunk például A matek körülvesz című sorozattal. Ezek a háromperces epizódok kihozzák a matekot az osztályteremből, és hétköznapi példákkal, látványosan illusztrálva teszik azt befogadhatóvá a gyerekek számára. Mindent megtudhatunk a metrikus rendszerről vagy a gravitációról, és észrevehetjük a számok törvényeinek szép működését a tárgyakban is a műholdaktól kezdve az építészet alkotásaiig (kunyhók és felhőkarcolók egyaránt!), vagy a repülőktől a ruháig, amit hordunk.

Nagyon népszerű a Look Kool!, mely a geometria rejtelmeit tárja fel Hamza, a vagány műsorvezető segítségével, aki igencsak ért a gyerekek nyelvén. Hamza és robot macskája gyerekek segítségével dalokat, tréfás jeleneteket és őrült kihívásokat felhasználva old meg matematikai rejtélyeket, és mutatja be többek között a lencsék, a spirálok, az aerodinamika, a piramisok, a gömbök vagy épp a térképek működését. Kiderül, mi az ékek és az ívek szerepe, miért kerek mindig a buborék, és miért nem nyomódnak össze a gúla alján álló emberek. Sőt, az is, hogy tényleg hallható-e egy megafonnal az, aki a focipálya másik végében suttog, és hogy mi köze a születésnapunknak a valószínűség-számításhoz, vagy a zenének a matematikához?

Ezekkel a kisfilmekkel könnyen rájöhetünk, hogy a matematikához végülis semmi másra nincs szükség, mint kíváncsiságra. Ezt már az ókori görögök is tudták, hiszen a matematika kifejezés tőlük származik, és azt jelenti: tudásra vágyik. Tudtak valamit!

Da Vinci Kids applikáció ingyenesen letölthető a Google Play Áruházból, valamint az AppStore-ból.