Lenyűgöző videó az erdők titkos életéről

TED előadás

Lenyűgöző videó az erdők titkos életéről

Jön a tavasz, menjetek kirándulni, és közben gondoljatok arra, hogy a lábatok alatt lüktet az erdők internete! Hogy hogyan is beszélgetnek a fák, hogyan támogatják a fa-anyák a csemetéiket (igen, a sajátjaikat!). Íme erről egy lenyűgöző videó, minden természetjárónak kötelező!

Suzanne Simard a TED-sorozat egyik videójában egy csodálatos történetet mesél el arról, hogy erdészként (de még sokkal előbb, kisgyerekként) hogyan ismerte meg a fák titokzatos kommunikációjának titkait. Mert a fák több nyelven is kommunikálnak ám egymással!!

“Képzeljétek, hogy egy erdőben sétáltok. Valószínűleg egy facsoportot láttok magatok előtt, amit mi, erdészek társulásnak hívunk. Göcsörtös törzsekkel és gyönyörű koronákkal. Igen, a fák az erdők alapjai, ám az erdő sokkal több annál, amit láttok, és én ma ezt, az erdőről alkotott képeteket akarom megváltoztatni. A talajban egy egész más világot találunk: egy világot, tele végtelen számú csatornával, melyek összekötik a fákat, lehetővé téve köztük a kommunikációt, egyetlen élő szervezetté alakítva az erdőt. Mintha csak valami intelligenciával állnánk szemben”.