SZÜLŐAKADÉMIA – Fedezd fel a gyermeked világát: 3 videó, ami segít megérteni a kamaszok motivációit és reakcióit

Kedves Szülők!

A mai világban, ahol a technológia és a digitális tér uralja mindennapjainkat, a szülők számára egyre nagyobb kihívást jelent megérteni és támogatni gyermekeiket, különösen a kamaszokat. Hogy jobban megértsétek gyermekeitek motivációit, reakcióit és a generációs különbségeket, három különleges videót ajánlunk figyelmetekbe. Ezek a videók segítenek abban, hogy ne ellenségként tekintsetek a digitális világra, hanem partnerként és jó „edzőként” támogassátok gyermekeiteket.

1.VIDEÓ: A kamaszok pszichológiája és motivációi

Jocó bácsi – Hogyan értsünk szót a kamaszokkal?

Ebben a videóban Balatoni József, alias Jocó bácsi szakértőnk egy interaktív beszélgetés keretében rántja le a leplet a kamaszságok mozgatórugóiról, hogy ezáltal bemutassa a kamaszkor lélektani aspektusait. Megértheted, mi motiválja gyermekeidet, miért reagálnak úgy, ahogy, és hogyan alakítják viselkedésüket a környezeti és biológiai tényezők. A videó segít abban, hogy felismerd a kamaszok szükségleteit és hogyan tudod őket támogatni a fejlődésük során. Nem mellesleg Jocó saját sztorikat is megoszt, amikor magunkra is ismerhetünk és a humor segíti a mélyebb feldolgozást is.

Jocó bácsi beszélgetőtársa: Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapítója, két kamasz gyerek édesanyja

ÉRDEKEL A VIDEÓ

Hogyan értsünk szót a kamaszokkal?

2. VIDEÓ: Digitális generációk – Barát vagy ellenség?

Fegyverneki Gergő – Digi dili – van kiút?

A függőség határán és az információs sztrádán táncolunk minden pillanatban, de vajon ez hogyan alakítja át kapcsolatainkat? Veszélyes, de hogyan tehetünk ellene?

A digitális világ nem csak kihívásokat, hanem számtalan lehetőséget is rejt magában. Ez a videó bemutatja, hogyan használhatod a technológiát arra, hogy közelebb kerülj gyermekedhez és támogasd őt. Megtudhatod, hogyan válhat a digitális tér a családi kapcsolatok erősítésének eszközévé, és hogyan tudod megtalálni az egyensúlyt a technológia használata és a személyes kapcsolatok ápolása között.

Digi dili? Van kiút! Digitális képző szülőknek és pedagógusoknak

1. VIDEÓ: Hogyan kommunikálj jól a gyermekeddel?

Mikortól toxikus egy kapcsolat, egy jelző? Hogyan vegyük észre a bántó, energiavámpír embereket, pláne, ha ez a gyermekünk fejlődését toxikusan gátolja? Mondhatunk nemet egy tanárnak, egy edzőnek? Miért vagyunk annyira tekintélyelvűek?

Ez a videó segít abban, hogy szülőként hogyan kezeld a mindennapi kihívásokat megfelelő távolsággal és perspektívával. Megtanulhatod, hogyan lehetsz jelen a gyermekeid életében úgy, hogy segítesz a gyermeknek és saját magadnak is megőrizni a mentális egyensúlyodat.

Hogyan lehet jól motiválni egy sportolót, egy diákot?

Mi a berögzült szemlélet és mi a fejlődésközpontú? – Ugye hallottátok már, hogy Te hülye vagy matekból, Te soha nem futod meg ezt a távot….toxikus és lekicsinylő szavak, amik egy életre traumatizálhatnak… hogyan vegyük észre, hogyan álljunk ki magunkért, a gyermekünkért?

A videó gyakorlati tippeket és stratégiákat kínál arra, hogyan válhatsz jobb szülővé anélkül, hogy túlzottan ránehezednél a gyermekeidre.

Hol a határ?! – Toxikus szavak a felnőtt-gyermek kommunikációban

Záró gondolatok

Ezek a videók segítenek abban, hogy jobban megértsétek gyermekeiteket, és hatékonyabban tudjátok támogatni őket a kamaszkor nehézségei közepette. Legyetek nyitottak a digitális tér nyújtotta lehetőségekre, és váljatok partnerként és edzőként gyermekeitek számára. Azáltal, hogy megértitek a generációs különbségeket és a digitális világ szerepét, jobb szülőkké válhattok, és erősebb, szeretetteljesebb kapcsolatot építhettek ki gyermekeitekkel.

Tartsatok velünk ezen az úton, és fedezzétek fel együtt a gyermeketek világát!