
Erdély! Jövünk! Kamaszkór előadás és tanártréning Baróton a Felelős Szülők Iskolája és a Turul Iroda szervezésében
Hatalmas öröm, hogy az idén 15 éves Felelős Szülők Iskoláját meghívták Erdélybe, hogy Sepsiszentgyörgy mellett, Baróton tartsunk előadást és tréninget szülőknek és tanároknak.A Turul Iroda és a Gaál Mózes Általános Iskola szervezésében megvalósuló eseményre április 25-én, pénteken 17:30 órakor kerül sor, ahol is a kamaszokkal foglalkozunk elsősorban, Balatoni József, alias Jocó bácsi KAMASZKÓR – Hogyan értsünk szót a kamaszokkal? című könyve alapján.
Vajon milyen használati útmutatót adnánk saját kamaszunkhoz?
Emlékszünk-e még a saját kamaszéveinkre, a lázadásokra, az útkeresésre?
Balatoni József, Jocó bácsi szerint – aki történelemtanárként, pályaorientációs szakemberként és trénerként is több ezer fiatallal foglalkozott – az egyik első lépés, hogy a szülők és tanárok is kicsit visszatekerik az idő kerekét és felidézik saját kamaszságukat, ami talán már érzelmileg is egy elfogadóbb állapotba hoz minket.
Mert lássuk, hogy a kamaszkor az egyik legintenzívebb időszak, a hormoncunamitól kezdve az érzelmi hullámzáson keresztül egészen a testképzavarokig.
„Szeretnénk tudni, hogy kik vagyunk, miben vagyunk tehetségesek, szeretnénk ha figyelnének ránk, de közben észrevétlenek szeretnénk lenni. És persze nekem ne mondja meg senki, hogy mit csináljak….” – fogalmaz egy kamasz.
És valóban, életünk egyik legbizonytalanabb életszakasza, amikor már a szülőorientáció megszűnik és szinte csak a kortársakra hallgatnak, de mi van, ha rossz társaságba keverednek, vagy épp a közösségi média viszi őket rossz felé?
Mi az oka a kamaszok állandó lázadásának? Ellentmondásának?
Mi áll az érzelmi hullámvasút, hangulatingadozás mögött?
Hogyan lehet a kamaszokat motiválni?
Milyen képességeket, készségeket érdemes fejleszteni a XXI. században, milyen szakmát válasszanak?
Mennyire és hogyan befolyásolja a kamaszok értékrendjét a közösségi média, az influencerek?
Miért fontosak a keretek és a határok egy kamasz részére?
Tisztában vagyunk például azzal, hogy a érzelmi szabályozásért felelős ún. homloklebeny vagy prefrontális kéreg, ami a homlokunknál van, csak 25 éves korra alakul ki? Ami azért fontos, mert ez felelős a gátló funkciók kialakulásáért, a fókuszálás képességéért és ez pl.: egy kamasz számára igen nehéz, amikor akár tanulni kell, hosszan, értő figyelemmel vagy épp egy kamaszbuliban dönteni kell, hogy mikor megy haza, mennyit iszik, vagy épp nem?! Sok mindent elvárunk, de van, amire még nem képesek, csakúgy, ha konkrét határokat állítunk nekik, sok esetben pedig Őket is bevonhatjuk a szabályok felállításába, de van, amikor erre képtelenek, mert annyira instabilak érzelmileg.
Mindezen kérdéseket pszichológiai, neurológiai szempontból is megvizsgáljuk, sok összefüggést világítunk meg és gyakorlati tippeket is adunk az eseményre ellátogató szülőknek, tanároknak.
Az esemény háziasszonya Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltréner, life és business coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője, aki saját maga is rendszeresen dolgozik kamaszokkal.
A péntek délutáni eseményre a Baróti Művelődési Házban kerül sor, az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Az eseményről további információk ITT.
Regisztráció az ingyenes eseményre ITT.
A program után lehetőség van a Kamaszkór című toplistás könyvet megvásárolni és dedikáltatni.
A nyilvános eseményt megelőző nap a baróti iskola tanárainak pályázati keretből egy zártkörű tanártréningre kerül sor, amiben a tanításmódszertani technikáktól kezdve az élménypedagógiáig sok módszer kerül terítékre, melyet a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub – a Pedagógus Power – keretében valósítunk meg.
A Baróti Gaál Mózes Általános Iskola és a Com.Pass(Turul Iroda) Egyesület együttműködésében hoztuk létre a Szülők Iskolája programot, amely a Programului Național Pentru Reducerea Abandonului Școlar (PNRAS) keretében elnyert pályázatnak köszönhetően valósulhat meg.
A program célja, hogy valódi támogatást nyújtson a szülőknek és pedagógusoknak a mindennapok kihívásaiban, miközben segít a gyermekek érzelmi és mentális fejlődésének előmozdításában.
Hiszünk abban, hogy a gyerekek biztonságos, szeretetteljes környezete elsősorban rajtunk, felnőtteken múlik – azon, hogyan vagyunk jelen az életükben, hogyan kezeljük a stresszt, a túlterheltséget, és hogyan tudunk kapcsolódni hozzájuk a mai világ gyorsan változó környezetében.
A Szülők Iskolája gyakorlati és hasznos eszközöket kínál mindehhez – azért, hogy kiegyensúlyozott, boldog fiatalok nőhessenek fel, és mi, felnőttek is mentálisan erősebbé váljunk.
A programsorozat első nyilvános eseménye és meghívottja:
Balatoni József – “Jocó bácsi” interaktív előadása
„Segítség, KAMASZKÓR! – Hogyan értsünk szót a kamaszokkal?”