LIVE! – E-BESZÉLGETŐKÚRA – Becsöngetnek – iskolapara, felkészülés és félelmek – Tippek és megoldások a sikeres iskolakezdéshez

Becsöngetnek - iskolapara, felkészülés és félelmek

Már csak pár nap és ismét elindul a tanév, sok várakozás van mindannyiunkban! Kíváncsiság és egyben félelem, fenntartások az elkövetkező hónapok felé.

Milyen új tanárok lesznek? Ki ment el, ki jött?

Új osztálytársak, megváltozott körülmények, feladatok, tanulásmódszertan

Mit várhatunk el és mit tegyünk bele?

Hogyan hangolódjunk rá a vakáció utolsó napjaiban a szeptemberre?

Segít-e és miben a napirend, miért fontos a kisebb és nagyobb gyerek számára?

Kell-e fejlesztés, ismétlés az iskolán túl?

Lelki muníciók – mit tegyen a szülő, hogy mentálisan felkészítse a gyereket? Átbeszélni, elképzelni a lehetséges szituációkat és az arra adható válaszokat!

Elismerjük vagy eltagadjuk a félelemeket az újtól, a mástól?

A gyerekeket hogyan lehet megtanítani a változáshoz való alkalmazkodásra?

Önismeret, kapcsolódás és a figyelem szerepe a családban

Becsöngetnek - iskolapara, felkészülés és félelmek

Beszélgetőkúra közreműködői, szakértők:

Balatoni József, történelemtanár, pályaorientációs konzulens, író, tréner

Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológus, a Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat főigazgatója

Fülöp Bea, magyartanár, újságíró

Tibenszky Moni Lisa, sport és mentáltréner, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója

A beszélgetés nem oktatáspolitikai tematikát követ, célja elsősorban a Szülők megtámogatása a gyerekek sikeres iskolakezdése érdekében. Épp ezért kiemelten kérjük, hogy ezt Önök is tartsák tiszteletben mind a kérdések, mind a hozzászólások tekintetében.

A beszélgetés élőben zajlik, hozzávetőlegesen 45 perc és utána 15 perc marad a kérdések megválaszolására.

A beszélgetést a Felelős Szülők Iskolája Facebook oldalán lehet élőben követni, nézni, hallgatni, kommentelni vasárnap 20 órától.

Sikeres iskolakezdést, iskolára hangolódást kívánunk Mindenkinek!

esemény: https://www.facebook.com/events/9894365847300038

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője