Miben sántikálnak az Ikerdokik? Új műsor a Da Vinci TV-n

Ikerdokik

Miben sántikálnak az Ikerdokik? Új műsor a Da Vinci TV-n

Humorosak, vagányak, mindent tudnak az egészségről, ráadásul ikrek, és most megmutatják, hogy a dokiktól nem kell félni! Áprilisban debütál a Da Vinci TV-n az Ikerdokik bevetésen című sorozat, melyben egy egypetéjű ikerpár két orvos tagja kalauzolja a gyerekeket a test működésének rejtelmeibe.

Ugye, sokat küzdünk a fehérköpeny-szorongással, a nemszeretem-kanalas orvossággal, a szuritól, a kúptól és a sebfertőtlenítőtől való félelemmel? Mindez teljesen érthető, főleg amíg apró porontyoknak kell minderről bebizonyítanunk, hogy ha nem is az élvezet tetőpontját, de a biztos gyógyulás és erősödés útját jelentik. Az pedig, hogy hogyan működik a testünk, mi is az a biológia, mire valók a különböző gyógyszerek, mit rejt az orvosok és a kórházak világa, olyan izgalmas témák, amik minden gyerek figyelmét lekötik – persze csak akkor, ha már csillapodott a nyugtalanság. De hogy érjük el mindezt?

Bizonyított, hogy sokkal kevésbé félünk valamitől, ha már van valamiféle ismeretünk róla! Bár az iskolában is sok szó esik az emberi testről akár természetismeret, testnevelés, környezet vagy biológia órán, az élővilággal foglalkozó tudomány izgalmas titkainak kalandos felfedezésére ritkán adódik alkalom. A gyerekek számtalanszor kerülnek olyan helyzetbe, hogy a saját testük működését megfigyelhessék – elvégre mire való a rohangálás, kúszás-mászás, szúnyogcsípés-térdhorzsolás, esés-kelés, evés-ivás, fürdés-alvás? Ám például a betegségekről közvetlen tapasztalatot szerezni senki sem szeret, az pedig, hogy mi zajlik a szemnek láthatatlan mikroszkopikus szinten, majdnem örök rejtély… hacsak nem nézzük az Ikerdokik bevetésen című show-t, ami erről is fellebbenti a fátylat. A gyerekek a műsor tartalmas és vidám epizódjainak köszönhetően szórakozhatnak is, és emellett észrevétlenül megtanulhatnak rengeteg olyan dolgot, mely az egészségük, a testi épségük megőrzéséhez szükséges.

A Da Vinci TV-n április 27-től minden péntek délután látható a díjnyertes Ikerdokik bevetésen című sorozat, melyben a két ikerdoki, Chris és Xand Tulleken vezet lélegzetelállító és ismeretekben gazdag kalandtúrát a biológia és a test világába. Április 27-én például kiderül, mi áll a tüsszentés hátterében, és mi zajlik az agyunkban, amikor hapcizunk.

Itt van tehát az alkalom, hogy a gyerekek rácsodálkozzanak az emberi testre – méghozzá félelem nélkül.