#tiedagyujtemeny – a PIM online pályázata a 7–12. évfolyam számára

Tied a gyűjtemeny - Petőfi Irodalmi Múzeum

#tiedagyujtemeny – a PIM online pályázata a 7–12. évfolyam számára

A Petőfi Irodalmi Múzeum egy új, online irodalmi mintaprojekthez (#tiedagyujtemeny) pedagógusok és 7-12. évfolyamos osztályok jelentkezését várja.

Magyar nyelv és irodalom (Magyar nyelv és irodalom), valamint digitális kultúra (Technológia) tantárgyakhoz kapcsolódó, interaktív online tárlat a 7–12. évfolyam számára

#kooperatív csoportmunka  #digitális alkotó tevékenységek  #projektmódszer

Az ingyenes, interaktív online tárlatkészítő felület célja, hogy a diákok egy, témájában elsősorban a magyar irodalomhoz kapcsolódó, a személyes interpretációkat, élményeket fókuszba helyező virtuális kiállítást hozzanak létre.

A projekt során a diákok mintegy digitális kurátorokká válva, egyéni vagy csoportmunkában a választott témát feltáró kutatómunkájukkal szerzett új ismereteiket szöveges (word doc, pdf stb.), illetve képi (youtube videó, gif, mém, fotó stb.) dokumentumokban rögzítik, feltöltik, végül az egyes elemek közötti kapcsolódásokat is megjelenítik.

Az online tárlatkészítő felület fejlesztésének közvetett célja, hogy a diákok digitális kompetenciáit erősítve gyakorlatot szerezzenek az interneten található információk hitelességének megítélésében, valamint esztétikus és értelmezhető módon be tudják mutatni szerzett tudásukat.

Most egy különleges lehetőséget kínálva, 4 mintaprojektet indítana a Petőfi Irodalmi Múzeum. A 4 vállalkozó pedagógusnak, osztálynak minden segítséget/háttéranyagot megadna a múzeum, hogy remek tárlatokkal debütálhasson az új interaktív online platform.

Semmit nem kell telepíteni hozzá, végtelenül egyszerű a használata és természetesen ingyenes.

Ha felkeltettük érdeklődésed, kérjük, írj levelet október 19-ig a czekmany.anna@pim.hu vagy muzeumped@pim.hu e-mail címre, s mi felvesszük Veled a kapcsolatot.

Reméljük, építhetünk együtt – örömmel, könnyedén, kooperálva – tárlatot!

tiedagyujtemeny.pim.hu