Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - logo.01

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

„A Fazekast az teszi különlegessé, hogy a diákok szeretnek tanulni, a tanárok pedig szeretnek tanítani.”

A Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (Budapest, VIII. kerület),  több mint egy intézmény. Nevünk szinte fogalommá vált. Képzésünk színvonala és eredményessége mellett jelent egy olyan szellemiséget, ami felkészíti diákjainkat a 21. századi kihívásokra, amelyekkel a hazai vagy külföldi felsőoktatásban, később a munka világában találkoznak. Hírnevünk nemzetközi szinten is kiemelkedő, sikereink letéteményese elkötelezett nevelőtestületünk, sokoldalú és kreatív diákságunk, valamint a velünk azonos értékrendet valló szülői közösség.

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - épület

Ötvözzük a 20. századi hagyományos, osztálykeretben folytatott képzést a 21. század igényeit kielégítő dinamikus, modulrendszerű, műhely jellegű oktatással. Pezsgő diákélettel (fesztiválok, gólyatábor, Lúdavató, bálok, vitaklubok) érjük el, hogy tanulóink mindennapjait ne csak a tanulás töltse.

Kiemelt célunk a tehetségek sokoldalú gondozása, a különleges képességek tananyagtól független kibontakoztatása. Diákjaink nemcsak kimagasló nemzetközi és hazai versenyeredményeket érnek el, hanem a mindennapi élet területein is megállják helyüket. A kimagasló érettségi eredmény magától értetődő hozadéka képzésünknek.

Hat évfolyamos formában indítjuk speciális matematika, valamint általános tantervű tagozatunkat. Az előbbi (a „fazekasos cé”) világhírnévnek örvend. Diákjaink kiemelkedő matematika tudása már a gimnázium évei alatt megmutatkozik (hazai és nemzetközi versenyeredmények, pályázatok), később sikeres életpályát futnak be. Általános tantervű (D) osztályunk azoknak biztosít lehetőséget, akik 6. osztályban még nem szeretnének elköteleződni egy tudományág mellett sem, de már 13 éves koruktól kezdve olyan iskolába szeretnének járni, ami később bármelyik terület irányába kiváló alapokat ad.

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - osztályEgyik négy évfolyamos gimnáziumi osztályunk tagozatprofilja a társadalomtudomány (A osztály). Diákjaink itt az irodalom területén éppúgy kibontakoztathatják tehetségüket, mint a történelem vagy az idegen nyelvek esetében. Ebben az osztályban kiemelkedő szerepe van az alkotásnak és az értő befogadásnak. Másik négy évfolyamos osztályunkban (B osztály) a diákok a matematikát és a természettudományokat tanulják igen magas szinten, megmutatva az egyes tudományágak közti kapcsolatokat is. Kapcsolataink révén akár futó kutatásokba is bekapcsolódhatsz.

Felvételi tájékoztatóink: https://fazekas.hu/felveteli-eljaras/