Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakképző Iskola

Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - logo

Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakképző Iskola

Az iskola rövid bemutatása:

Intézményünk az 1950-es évek közepén kezdte meg működését, s azóta folyamatosan képzi a nagykátai járás, kistérség szakembereit. Oktatóink szeme előtt, mint korábban, most is célként lebeg, hogy tanulóinknak korszerű tudást adjanak át, jól hasznosítható tudással vértezzék fel őket, mely alkalmas arra, hogy megélhetésüket biztosítsa.

Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - Épület Az intézmény alapvetően ipari jellegű szakmák képzése céljából jött létre és rendkívül sokáig meg is tartotta ipari jellegét, ám, a jelen kor, a környező lakosság és gazdasági szereplők elvárásaihoz igazodva újabbnál újabb szakmák elsajátítására biztosítja a lehetőséget. Ennek megfelelően a gépészeti, elektronikai és építőipari szakmák mellett informatikai, ügyviteli, kereskedelmi és vendéglátás-turizmus területen is kínál tanulási lehetőséget a fiatalok – de mindemellett a tanulni vágyó felnőttek számára is.

Az iskolába jelentkezőket már külsőleg, s részben belsőleg is felújított iskola várja, mely kellemes, kultúrált környezetet biztosít a tanulók számára. Oktatóink híresek humánusságukról, szociális érzékenységükről. A mi intézményünkben minden diák egyformán fontos, s igyekszünk mindenkiből a legtöbbet kihozni, hisz mindenki jó valamiben.

Különösen jól felszerelt a gépészeti és faipari tanműhely, de szintén rendkívül jól ellátott az iskola informatikai eszközök tekintetében is.

Mindenképp tudni kell, hogy a képzés több telephelyen folyik, így az elméleti, illetve gyakorlatiasabb jellegű órák eltérő helyszínen lehetnek, melyek az iskola tanulói számára hamar ismertté válnak. A duális képzés megvalósításához iskolánk stabil, együttműködő partnerekkel rendelkezik, tehát szinte minden tanuló számára tudunk a tizedik és tizenegyedik évfolyamra gyakorlati helyet felajánlani.

Az iskolában jelenleg 316 diák nappalin és 64 fő esti tagozaton tanul. A szakmák elsajátításában 43 fő oktató segíti a tanulni vágyókat, Fehérvári Károly Igazgató Úr- irányítása mellett.

Iskolánk a technikumi és a szakképző iskolai képzések mellett orientációs évet is indít azon tanulók számára, akik még bizonytalanok a szakmaválasztásban. Számukra egy lehetőség arra, hogy a szakmák világába szélesebb látókörrel vezessék be iskolánk oktatói a tanulókat, elmélyítsék közismereti tudásukat, így sikeres szakmaválasztás és biztosabb tudás mellett kezdhessék meg a kilencedik évfolyamot a következő tanévben.

Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - beiskolázás

Célunk, hogy mindenki megtalálja a helyét a világban, megtalálja önmagában az értéket, hogy miben jó, miben a legjobb, s hogy semmiképp ne hagyja el szakmai bizonyítvány nélkül az iskolát.

Az iskola weboldala:  http://ipariszki.hu/

Ceglédi SZC Nagykátai Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája - vegyes.