Ceglédi SZC Szterényi József Technikum és Szakképző Iskola

Ceglédi SZC Szterényi József Technikum és Szakképző Iskola - épület

Ceglédi SZC Szterényi József Technikum és Szakképző Iskola

Emblémánk egy mécses, melynek lángját táplálja a szeretetet jelképező S betű. Mert fémet, fát megmunkálni, hálózatokat kiépíteni, számítógépet üzemeltetni, kereskedni lehet szeretet nélkül, de remekművet alkotni csak az önbizalommal, tudással, mélységes hittel, gondolkodással rendelkező ember képes.

A Ceglédi Szakképzési Centrum Szterényi József Technikum és Szakképző Iskola Pest Megye dél-keleti régiójában, Monor városában működik, közvetlen a 4-es számú főút mellett helyezkedik el.

Korszerű középiskolaként széles alapműveltséget nyújtunk, s egyenrangúan kezeljük a közismereti, a szakmai előkészítő és a speciális szakmai képzést. Iskolánk nyílt rendszerként működve piacorientált képzéseivel szerves részévé vált a régió gazdasági életének. Az oktatott szakmák és az iskola hagyományait folyamatosan ötvözzük a legmodernebb technológiai ismeretek nyújtotta lehetőségekkel. Küldetésünk egyik legfontosabb célja, hogy diákjaink érezzék jól magukat az iskola, valamint a duális képzőhelyek falai között és mindeközben jól képzett, munkájukra igényes szakemberek váljanak tanítványainkból.

A technikumi képzéseink 5 évfolyamosak, amelyben csak 4 közismereti tantárgyból kell érettségi vizsgát tenni, az ötödik tárgyat a szakmai vizsga kiváltja. A vizsgákat nem kell egyszerre letenni: magyarból, matematikából és történelemből előrehozott vizsga is lehetséges a 12. évfolyamon, így a 13. osztályban akár csak a szakmai vizsga és idegen nyelvi érettségi vizsga vár a tanulókra. A 2021/2022-es tanévre hirdetett technikumi képzéseink a következők:

• Gazdálkodás és menedzsment ágazat; Pénzügyi-számviteli ügyintéző
  • Kereskedelem ágazat; Kereskedő és webáruházi technikus
  • Közlekedés és szállítmányozás ágazat; Logisztikai technikus
  • Specializált gép-és járműgyártás ágazat; Mechatronikai technikus
  • Elektronika-elektrotechnika; Ipari informatikai technikus

kep01_szterenyi

kep02_szterenyi kep03_szterenyi

A szakképző iskolában kínált három évfolyamos képzéseinken gyakorlatiasabb szakmákat lehet elsajátítani, melyek jól igazodnak a munkaerőpiac elvárásához. A szakképző iskolát végzettek számára intézményünkben lehetőség van érettségire felkészítő képzésre is annak érdekében, hogy a frissen végzett fiatal szakemberek azonnal el tudjanak helyezkedni a munkaerőpiacon, és amellett tanulhassanak esti tanrendben. A 2021/2022-es tanévre hirdetett szakképző iskolai képzéseink a következők: villanyszerelő; ács; festő, mázoló, tapétázó; kőfaragó; asztalos; hegesztő; kereskedelmi értékesítő; mechatronikus karbantartó; pincér-vendégtéri szakember.

Weblapunk: www.szterenyi.hu

Keressetek bennünket a Facebookon is!

Ceglédi SZC Szterényi József Technikum és Szakképző Iskola - épület.001