Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium

Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium -logo

Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium

Légy kíváncsi minden nap!

Nyolcosztályos gimnáziumunk 2020-ban 4 osztállyal indult, a 2021-22. tanévtől 10 osztályra bővül. 5., 6., 7. és 9. évfolyamokat indítunk 20-24 fős osztálylétszámokkal.

A 8.évfolyamon működő két osztályunkba csatlakozási lehetőséget biztosítunk. Az iskola családias közeget biztosít, a 4. évtől összesen 16 osztály tanul majd a Creascolában.

Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium 01 Célunk, hogy a hozzánk járó gyerekek, fiatalok számára a tanulás kibontakozás legyen: a világ és önmagunk felfedezése.

Sikeres, egymásért és másokért is felelősséget vállalni tudó, életrevaló fiatalokat szeretnénk diákjaink között tudni.

Tanulóink sikeres felvételivel a kezükben nemcsak hazai, de külföldi egyetemekre is bekerülnek és ott helytállnak.

Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium 06Magániskolaként nem szeretnénk „alternatív iskolai zsákutcát” képezni, ezért az oktatás napi gyakorlatában a Nemzeti Alaptanterv tartalmát követjük, módszertanában ugyanakkor a hétköznapokban élhető iskolát hozunk létre. Küldetésünkhöz, hogy életrevaló fiatalokat neveljünk, a 60 éves osztrák Werkschulheim Felbertal Gimnázium, Ausztria egyik legjobb középiskolájának több évtizede sikeresen alkalmazott tantervét adaptáltuk, ahol a magas színvonalú elméleti képzés praktikus gyakorlati tudással párosul.

Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a tudást ne elkülönült tantárgyakba szervezzük, hanem biztosítsuk a tantárgyak közötti átjárást. Ebben sikeresen működünk együtt a Nagykovácsi Amerikai Iskolával (AISB), amely a legjobb nemzetközi gyakorlatokat építi be pedagógiai munkájába.

Hogyan oktatunk a Creascolában?

• Nálunk a diákok elképzelnek, ötletelnek, kérdeznek, megterveznek.
  • Projektekben, megoldásokban gondolkodnak.
  • Alkotásokat hoznak létre, amelyek összhangot teremtenek a tanulás tartalma és a gyakorlati alkalmazás között.
  • Oktatási koncepciónk az egésznapos iskola, ami sokrétű pedagógiai és különböző gyakorlati programjaival kiváltja a délutáni különórákat.
  • A tanulás felfedezés, öröm.
  • Egy tanulói fejlődési terv alapján önértékelést végeznek. Eredményeiket nem csak jegyekben, hanem projektekben mérjük, illetve szövegesen értékeljük.

Mit nyújt a Creascola?

• Beszédközpontú, angol nyelvoktatás: C1, második nyelvből B2 szintű nyelvvizsgára készítünk, ami belépő a külföldi egyetemekre. A nyelvtanulás támogatása külföldi utakkal, angolul tartott foglalkozásokkal.
  • Gyakorlatközpontú, komplex természettudomány
  • Komplex társadalomtudomány
  • Felfedeztető matematika-oktatás
  • Közösségi munkára, együttműködésre nevelés, kooperatív tanulási formák
  • Alkotópedagógia: tárgyalkotást célzó műhelymunka (maker tér, robotika, programozás, és tankonyha), a kétkezi munka öröme.
  • A tudás alkalmazása a gyakorlatban, „meg tudom csinálni” hozzáállás, jövőkép.

Creascola Innovatív Nyolcosztályos Gimnázium 04

Az iskola nem a tanítás, hanem a tanulás helye. A tanulás során tapasztalatból építkezünk. Az iskolába tanulni, fejlődni járnak a gyerekek. Ezt örömmel is lehet csinálni, a belső motivációt a lehető legmagasabb szinten tartjuk.

Tanári karunk sokféle, több évtizedes tapasztalattal rendelkező együttműködő és együtt gondolkodó innovatív; a Creascola nevelési koncepciójába beleillő gyermek- és tanulószemléletű pedagógusokból áll. Tanáraink a tanulók kezébe tanulási stratégiákat is adnak, így minden diák elsajátíthatja a számára leghatékonyabb tanulási módszert.

Nevelési programunk meghatározó eleme a szülőkkel való kapcsolattartás és együttműködés. Hívjuk és várjuk a szülőket a gyerekek bemutatóira, valamint számítunk élettapasztalataikra, amivel ők is formálhatják gyermekeik életvezetését.

Minőségi iskolát hozunk létre, ahol a kéz, a fej és a szív együtt működik. A tehetség felfedezésének kreatív folyamatára építünk, ahol a tanuló értékesnek érzi önmagát. Hisszük, hogy iskolánkban a tanulás öröm, a fejlődés siker, az alkotás önkifejezés, a közösség pedig mindennek a mozgatója. Így válik a Creascola a kéz, a fej és a szív iskolájává.

Weboldal: www.creascola.hu

Facebook: www.facebook.com/Creascola-276838483007326