Diana Vadász – Felnőttképző Alapítvány

Diana Vadász- Felnőttképző Alapítvány - Logo.02+

Diana Vadász – Felnőttképző Alapítvány

“Nincs hatalmasabb erő, mint a tudás: a tudással felfegyverzett ember legyőzhetetlen” Gorkij.

A Diana Vadász – Felnőttképző Alapítvány 2000 óta tartja fenn az országos beiskolázású szakképző intézményét. Az alapítvány célja az általa létrehozott intézményben OKJ-s  – kezdetben a felnőttek számára szakmai iskolarendszerű oktatás –  vadgazdálkodási technikus,  vadászpuskaműves és egyébb felnőttképzési tanfolyamok indítása volt. A folyamatos fejlődés és fejlesztés eredményeként az intézmény fő profilja a fegyverműszerész és az erre ráépülő vadászpuskaműves szakképesítések oktatása lett. A fegyverműszerész szakmában a felnőttek oktatása mellett 2008-tól az érettségire épülő, nappali rendszerű ifjúsági szakmai oktatást is elíndította az intézmény.

Diana Vadász- Felnőttképző Alapítvány - logo

A 2020/2021-es tanévtől technikumi oktatási formában 9. évfolyamos Fegyverműszerész technikus (Honvédelmi ágazat) oktatási formával  bővült az oktatási paletta. Az elmúlt évek alatt az ország egyetlen – civil – fegyveres oktató-képző bázisává vált az intézmény, ahol éves szinten 100 fő körüli létszámmal szereztek fegyveres (fegyverműszerész, vadászpuskaműves) OKJ-s bizonyítványt az intézmény tanulói. Ugyanakkor az erdész és vadgazda szakemberek oktatására, a felnőttoktatására is nagy hangsúlyt fektet intézményünk, amely szakmákban évente 50-60 esti tagozatos tanuló szerez szakmai bizonyítványt és helyezkedik el az agrár ágazatban.

Bemutatkozó kisfilm:

Iskola: Diana Fegyvertechnikai Technikum, 6640 Csongrád Jókai u. 14.

Kollégium: 6640 Csongrád, Fő u. 64/a

Gyakorlati oktatás: 6640 Csongrád, Szegedi út 1.

Weblink: https://dianaszki.hu/kepzes/fegyvermuszeresztechnikum