Milyen segédeszközöket használhattok majd a középiskolai felvételin?

Classrooms Pictures.06

Milyen segédeszközöket használhattok majd a középiskolai felvételin?

Ahogy azt már számtalanszor megírtuk, január 23-án 10 órától írják a diákok a központi felvételi vizsgát, amely egy magyar nyelvi és egy matek feladatlapból áll. De mégis milyen segédeszközöket lehet használni az írásbelin? Mutatjuk.

A középiskolai felvételi magyar nyelvi és matematikai vizsgája is 45-45 perces, és mindkét feladatsorral 50-50 pontot szerezhettek. A feladatlapokat a 2012-ben kiadott Nemzeti alaptanterv alapján állítják össze – írja az Oktatási Hivatal (OH).

Alapelv, hogy nem részesítik előnyben egyik jelenleg forgalomban lévő tankönyvcsalád anyagát sem. Illetve azzal is számolnak, hogy az egyes iskolákban a tananyag feldolgozása nem egyforma ütemű, ezért a feladatlapok elsősorban az adott évfolyamot megelőző évfolyamok tematikus anyagára építenek. Az írásbeli felvételi vizsgák nem hagyományos tantárgyi tesztek: azt mérik fel, hogy a középiskolai tanuláshoz szükséges alapvető készségekkel, képességekkel, kompetenciákkal rendelkeztek-e.

Milyen legális puskákat lehet használni a vizsgán?

A magyar feladatsor megoldásához semmilyen segédeszközt nem használhattok, a matekhoz pedig csak rajzeszközöket – vonalzót, körzőt, szögmérőt – vehettek elő, más segédeszközt (pl. zsebszámológépet) nem.

Azt, hogy a magyar nyelvi vizsgán mire számíthattok majd január 23-án, itt írtuk meg korábban, itt pedig a matek írásbeliről számoltunk be részletesen.

A középiskolai felvételivel kapcsolatos folyamatosan frissülő cikkeinket itt nézhetitek meg.

Szerző:

Eduline