"Bor és a Nő mindig másért szép!" – Budavári Borfesztivál

szeptember 11-15.,

borfeszt_gyerekeknekMegnyitotta kapuit  idei 22. Budavári Borfesztivál – Bor és Nő. Boregyetem, borárverés, nemzetek sajtversenye, vinofolk, Magyar Jazz Napja , Magyar Folklór Napja, családi és gyermekprogramok is várják a látogatókat szeptember 11-15 között a Budai Várban. Az esemény vendége: Portugália.

Bor és a Nő

Szép, mindig szép, mindig másért szép, és együtt gyönyörű igazán. E gondolat – az idei Borfesztivál mottója – kifejezi mindazt, amiért ebben az évben kiemelt figyelmet fordítunk a szebbik nem szerepére a borkészítésben. Istennek hála, mára rengeteg palack kiváló bor megszületése és piacra kerülése fonódik össze tehetséges hölgyek nevével. Akár szem előtt vannak, és nevük egybeforr az általuk képviselt pincészettel, akár a háttérben végeznek szinte észrevehetetlen, mégis felbecsülhetetlen munkát, mindig bájt, eleganciát, női finomságot, és ha kell, férfiakat megszégyenítő tartást és állhatatosságot visznek egy-egy pince életébe. Büszkék vagyunk áldozatos munkájukra, és örömmel köszöntjük őket a 2013. évi Borfesztiválon, számos kiváló programmal, csatlakozzon hozzánk Ön is!

Egy korty Portugália

A fesztivál vendége, Portugália, ahol a szőlőtermesztés és borkészítés több évezredes hagyományokra tekint vissza. Már a föníciaiak, majd később a görögök és a rómaiak is termesztettek szőlőt és készítettek bort a mai Portugália területén. Annak ellenére, hogy jelentős mennyiségben készülnek kiváló minőségű fehér-, és vörösborok, elsősorban a portói boroknak köszönhetően vált világszerte ismertté az ország borászata.

Hétvégén családi és gyermekprogramok a Borfesztiválon

Idén is izgalmas gyermekprogramon vehetnek részt a Borfesztiválra érkező legkisebb vendégek. Szeptember 14-15-én, szombaton és vasárnap, 11-17 óráig a Nemzeti Galéria B épületének bejárata előtt, az árkádok alatt nyílik alkalma kicsiknek és nagyoknak egy önfeledt szórakozásra. Kézműves foglalkozás keretében a gyermekek hozzáértő felnőttek felügyeletével és segítségével bontakoztathatják ki fantáziájukat és alkotóképességüket. A környezettudatosság jegyében a foglalkozások középpontjában a parafa dugók ismételt felhasználása áll, a gyermekek különböző játékokat, ajándékokat és díszeket készíthetnek. A gyerekeknek a kézműveskedés mellett ingyenes arcfestéssel is kedveskedünk.

www.aborfesztival.hu