Lúdanyó meséivel kezdi az Új évet a Bonbon matiné

BonBon Árnyékszínház: Lúdanyó meséi – zenés árnyjáték

IBS, 2014. január 25. 11h

Lúdanyó meséiSokaknak cseng ismerősen a cím: Lúdanyó meséi. Azonban kevesen tudják pontosan, mely mesék is tartoznak ide. Eláruljuk, az eredeti Lúdanyó meséit egy Charles Perrault nevű francia nemes gyűjtötte össze a XVII. században. Olyan meséket köszönhetünk neki többek között, mint a Csipkerózsika, Hüvelyk Matyi vagy a Szépség és a Szörnyeteg. Nem csoda, hogy ezek a csodálatos mesék az egyik leghíresebb francia zeneszerzőt, Maurice Ravelt is megihlették, aki először kétkezes zongoradarabot, majd annak sikerén felbuzdulva egy szvitet, majd balettet is írt belőle. A zenéje csodálatos, a gyerekeknek készült klasszikus zeneirodalom varázslatos gyöngyszeme, mely túl ritkán hallható! “Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy a Koldus és Királyfi című, óriási tetszést aratott árnyjátékos előadásunk sikerén felbátorodva, hozzányúlunk ehhez a műhöz és hasonló árnyjátékos technikával, a legkisebbek számára is elérhetővé tesszük ezt a tündérien varázslatos muzsikát.”- mondja el Tarr Ferenc, a darab rendezője.

Bemutató 2014. január 25-én 11 órakor az IBS Színpadon!

Lúdanyó meséi – zenés árnyjáték gyerekeknek Maurice Ravel zeneművének felhasználásával –

• Szereplők: Kelenhegyi Olga Sára, Köllő Andrea, Kalmár Ákos
  • Mesélő: Lukácsházi Győző
  • Élő illusztráció, látványtervező: Dobos Emőke
  • Rendező: Tarr Ferenc

Az előadás az NKA támogatásának köszönhetően jött létre.