10 vízesés, ami szuper családi kirándulási célpont lehet!

vízesés, sziklák

10 vízesés, ami szuper családi kirándulási célpont lehet!

Bakancslistára való vízeséseket ajánlunk, olyan látványos és izgalmas kirándulási célpontokat, amelyeket a család apraja és nagyja egyaránt élvezni fog!

Klasszi kirándulóhelyeket gyűjtött össze a papasmamasmagazin.hu: a lenti listában találsz olyan vízesést, amely az egykori betyárok kincseit rejtő, vadregényes tájon bújik meg szerényen, és olyat is, amely a teraszos elrendezéséből adódó, csodaszép képeslaplátványa miatt lett címlapsztár. Ajánlunk olyan vízzuhatagot, amely Budapestről csupán egy karnyújtásnyira található, és olyat is, amiért hosszabban kell ugyan utazni, cserébe viszont „Magyarország Svájcaként” emlegetett, idilli, hegyvidéki falut és annak csodaszép környezetét ismerhetitek meg.

1. Alsó- és Felső-vízesés – Mátra

Távolság Budapesttől: 95 kilométer

Mátrakeresztesről körülbelül 20 perces gyaloglással érhető el a két, közel 4 méter magas vízesés, amelyet még az úti könyvek is elfelejtenek megemlíteni. A hangulatos útvonal – mesés, varázserdők hangulatát idéző látványával – minden gyereket ámulatba ejt, utunk során borostyánkővel benőtt sziklafalak, mohás sziklatömbök, békésen csordogáló patak mellett haladunk el. A túra végig jól járható és kijelölt útvonalon halad, több helyen közepes nehézségű emelkedők és sok szép panoráma tarkítja. A kirándulásra gyerekkel szánjunk rá egy teljes napot.

2. Ilona-völgyi vízesés – Mátra

Távolság Budapesttől: 85 kilométer

Parádfürdőn található Magyarország legmagasabb természetes vízesése, amely 10 méterről egyetlen alábukással zuhan lefelé. Legszebb arcát a Sándor rét felől engedi megmutatni az őt hosszasan csodálóknak. Ha kifejezetten a vízesés bő vízzuhatagára vagyunk kíváncsiak, akkor érdemes erős csapadék után felkeresnünk ezt a kellemes természeti látványosságot. Az 5 kilométer hosszú túrát Parádfürdőről indítsuk a zöld kör jelzésű útvonalon.

3. Dömörkapu – Visegrádi-hegység

Távolság Budapesttől: 30 kilométer

A fővárosi családok népszerű kirándulóhelye, a babakocsival is könnyen bejárható, Szentendréhez közeli Dömörkapu. A változatos útvonal a Bükkös-patak mentén halad, a könnyű séta során erdei fahidakkal, barlanggal, forrásokkal találkozhatunk. A vízesésnél a Bucsina-patak vize zubog le 7 méter magasból. Több népszerű kirándulási célpontot találunk még a környéken, mint például a Lajos-forrást, a Holdvirág-árkot vagy a Vasas-szakadékot.

4. Lillafüredi vízesés – Bükk

Távolság Budapesttől: 200 kilométer

Miskolchoz tartozó Lillafüreden található Magyarország legmagasabb vízzuhataga. Maradandó élményt nyújt a gyerekekkel is könnyen teljesíthető útvonal. A hazai rekorder 20 méter magasból ontja az alatta elterülő sziklákra a csodaszép vízfátyolát. A vízesést a Szinva-patak táplálja, amely eredetileg a Hámori-tóba torkollott, ám a Palotaszálló építésekor a vizet elterelték, és vízeséses, függőkert teraszos sétányt alakítottak ki. A vízesés lábánál nyílik az Anna-barlang bejárata, ahova biztonságosan le tudunk mászni.

A teljes lista a papasmamasmagazin.hu oldalon olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.