Pünkösdi programok a Balatonon

sárkány formájú hajóorr a vízen

Pünkösdi programok a Balatonon

A pünkösdi hosszú hétvége programdömpingjéből válogattunk. Izgalmas sport-, gasztro- és kulturális rendezvényeket tartanak a Balatonnál idén is.

Pünkösd a húsvét és a karácsony után a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, melyet a húsvét utáni ötvenedik napon, azaz idén június 9-én ünnepel a keresztény világ. A pünkösdhétfő hazánkban 1993 óta munkaszüneti nap.

A pünkösdhöz számos néphit is kapcsolódik, egyes vidékeken ma is él a pünkösdi királyválasztás szokása, a tavaszköszöntés, a pünkösdi királynéjárás.

A Balaton-régió több településén tartanak a pünkösdi hosszú hétvégén érdekes rendezvényeket, ezek között szemezgetett a csodalatosbalaton.hu oldal.

Harley-Davidson Open Road Fest Alsóörsön

A jubiláló Harley-Davidson Open Road Fest 2019-ben sem csak a zenéről és a motorokról szól, hiszen kaszkadőr show, légi parádé és a Freestyle Motocross-csapat bemutatója is várja a közönséget.

Június 5-9.

Infó a fesztivál honlapján.

Nemzetközi veteránjármű találkozó és kiállítás Balatonfenyvesen

Az elmúlt több, mint száz év különféle közlekedési eszközeit, civil és katonai veteránjárműveit csodálhatjuk meg négy napon keresztül Balatonfenyvesen.

Infó a Facebook-eseményben

Pünkösdi Regatta

A Balaton ismert és híres versenyhajói is vízre szállnak a háromnapos versenyen, melynek első napján egy Balatonföldvár-Keszthely túraversenyt rendeznek, másnap a Keszthely-Szigliget-Balatonmáriafürdő-Keszthely vonalon egy kisebb pályaversenyen indulnak a nagyhajók, az utolsó napon pedig a Keszthely-Fonyód-Ábrahámhegy távon rendeznek egy futamot.

Június 8-10.

Infó a hunsail.hu oldalán.

Balatoni Hal- és Borünnep Balatonfüreden

Gasztronómiai élvezetek, színes családi programok, kellemes ritmusok és érdekes előadások négy napon át Balatonfüreden.

Infó Balatonfüred honlapján.

Pünkösdi családi nap Balatonmáriafürdőn

Sportprogramok várják a kamaszoktól, a kispapákon át, a szeniorokat Balatonmáriafürdőn, ahol idén megrendezik az első Balatoni Sárkányhajó Átevezést Balatongyörökről Balatonmáriafürdőre.

Június 8.

Infó itt.

Szárszói Halfőző Verseny Balatonszárszón

Balatonszárszó szezonnyitó gasztronómiai rendezvényén hallatlan halpartit tartanak sok zenével.

Június 8.

Infó itt.

Pünkösdi Vigasságok és Míves Portékák Hétvégéje Hévízen

Pünkösdi királyt és királynőt is választanak Hévízen, s ezen kívül koncertek, népi játszótér és kézműves vásár is várja a látogatókat Hévízen.

Infó: Hévíz honlapján

Várfesztivál Szigligeten

Vasárnap délelőttől hétfő estig izgalmas, és a család minden tagjának érdekfeszítő programokkal készültek a szervezők az idei Várfesztiválra. A Szigligeti vár 2020 tavaszára megszépül, a részleges rekonstrukció és az új fedett terek kialakítása befejeződik, a nagyobb munkálatok miatt 2019 szeptemberétől bezárja kapuit a vár.

Június 9-10.

Infó: Szigliget honlapján

Tihanyi Pünkösdi Pálinka Piknik

A kisebbeket kézműves bütykölde, gyermekkoncertek és előadások, a felnőtteket a gasztronómiai élvezetek mellett színes pünkösdi program várja Tihany több pontján is.

Június 7-9.

Infó a fesztivál honlapján