A természet, a barátság és a mozgás családi kupaktanácsa, avagy: CoffeeRUN – terepfutás 0-99 éves korig

Családi sportprogramot keresel? Túráznátok egyet az erdőben? Fogyni szeretnél, vagy csak többet mozogni, közös utakat róni jó társaságban, friss levegőn? Vagy már hosszabb távokkal kacérkodsz? Apának cimbik kellenek gőzkieresztő nyargalásokhoz? Anya megismerkedne a saját erejével, új ösvényekkel, a terepfutás kihívásaival? Ha akár egyszer is igennel feleltél, akkor jó helyen jársz. Itt a CoffeeRUN, ami szintet visz az életedbe!

A 2015-ben indult, majd két évvel később egyesületté alakuló CoffeeRUN több mint sportegyesület: igazi közösség a közös ég alatt. Mozogni vágyó családok, amatőr, félprofi és feketeöves terepfutók találkozási pontja, társaság, mely az egyéni akaraterőt csapatszellemmel turbózza fel, az elhatározást támogató sporttársakkal és közös edzésekkel dúcolja alá, a fejlődni vágyókat pedig háziversenyekkel, kihívásokkal ösztönzi. Az egyesület alapítója, a közösségi futások, sportrendezvények szervezője és motorja „Momma”, vagyis Marton-Mlecsenkov Éva ultrafutó, akit 2011-ben, második szülése után kapott el a gépszíj: azóta pedig döbbenetes sporteredményein túl azt is elérte, hogy többszázan mozognak együtt a CoffeeRUN egyesület közösségi futásain, programjain.

Marton-Mlecsenkov Éva

A CoffeeRun mára otthonos és bátorító, sportos közeggé formálódott, és heti rendszerességgel nyújt edzés- és mozgáslehetőséget kezdő és rutinos futóknak egyaránt. Az első futólépésekkel kacérkodók, a mozogni, fogyni vágyók és az aprótalpúak is rátalálhatnak a nekik való programokra, azokon keresztül pedig saját erejükre. A CoffeeRUN Family a kisgyermekes családoké, a Melange a “középhaladó” futólábú anyukáké, a Macikávé pedig a még tétova kocogók bátorító, közösségi gyalog-galoppja.

CoffeeRUN Family: családi túra-mozgás-hepaj, de az is lehet, hogy kocogós ereszdelahajam. Hol barlangtúra, hol madárles, hol loholós, hol battyogós, néha hűvös, néha izzadós, de mindenképpen otthonos, izgalmas és óriási kaland! Családi csörtetés futólépésben.

Macikávé: Mert mindenki cammogással kezdi! A Macikávé bizonyítja, hogy a futás mindenkié. Vasárnap délelőttönként kisgyermekes családok, futni vágyó tétovák, kezdő kocogók osztoznak a mozgás örömén, a természet szépségein, és persze az első sikerélményeken is. Néhány kilométernyi bátorító gyalog-galopp a friss levegőn, baráti hangulatban: kell ennél jobb hétvégi program?

Café Melange: Édes-habos-krémes, ám az ereje még megvan: épp ilyenek a Melange-futások is, vagyis a laza tíz kilométerek a HHH-n szombat reggelenként. Olyan fontolva haladókat hívunk a Melange-ra, akik számára a futás már a hétköznapok szerves része, de szeretnék növelni a tempót, keresik a kihívásokat és megismerkednének a terepfutással is.

Rutinos futók, rendszeresen edzők számára a “klasszik” CoffeeRUN az ideális program: A kezdetektől nagy népszerűségnek örvendő péntek reggel hat órai futáson a Kolosy térről startolva egy-egy 15 km körüli, versenyszakaszokkal tűzdelt és napfelkeltével spékelt távot nyargal végig a csapat a Hármashatárhegy ösvényein.A hosszabb futások szerelmesei a 20 km fölötti, hétvégenként rendezett Café Lattékon, az igazán elvetemült zergelábúak pedig a szerda estéket bearanyozó Balboa by night-futásokon (19 kilométernyi kemény menet a Hármashatár- és a János-hegy ormain) csaphatnak a lovak közé.

A rendszeres edzéseket, futásokat közös versenyzéssel, szülinapi futásokkal, meglepi-programokkal tarkítja a csapat, sőt, jógázni is együtt szoktak, méghozzá a Hármashatárhegy tetején, naplementében. Hm!

Csak a tapasztalat és a jóindulat beszél belőlem: mindenkit arra buzdítok, hogy találja meg a maga helyét ebben a csupaszív, csupasport közösségben. Ha közelebbről is megismerkednél a CoffeeRUN csapatával, hallgasd meg “Momma” bemutatkozó előadását ezen a rendezvényen november 28-án, de a legjobb, ha eljössz a következő futásunkra – akár gyerekestől –  amelyről úgy gondolod, hogy neked való.

Minden info a honlapon és a CoffeeRUN Facebook-oldalán.