Csak természetesen! Erdészeti játszótér, interaktív tanösvények és Makk Kuckó a Budakeszi Vadasparkban

A Budakeszi Vadasparkban izgalmas és játékos tanulás, friss levegő, a mozgás élménye és a természet kalandjai várják a gyerekeket: az interaktív tanösvényeken, valamint a vadonatúj erdészeti játszóparkban kicsik és nagyok önfeledt játék közben sajátíthatnak el lenyűgöző ismereteket a természetről. A Vadaspark programjai segítenek abban, hogy a gyerekek felelősségteljes, az erdőket, a fákat, az állatokat és a természet egészét óvó felnőtté cseperedjenek.

A Budai Tájvédelmi Körzetben fekvő Budakeszi Vadaspark korszerű, vonzó, sokféle programjával széles közönségigényt kiszolgáló, családi kikapcsolódási centrummá nőtte ki magát. Amellett, hogy természetes élőhelyükön mutatja be a Magyarországon őshonos és a Kárpát-medencébe betelepült állatvilágot, programkínálatát játszva tanító és tematikus ismeretterjesztő szolgáltatások színesítik.

Az Interaktív tanösvény a Vadaspark állatkifutóihoz és útvonalaihoz kapcsolódik, remek agytornát és testmozgást is biztosít: ideális alkalom az informatív és aktív kikapcsolódásra. Megtanulhatjuk felismerni a madarak énekét, erdei állatok lábnyomát gyűjthetjük a füzetünkbe, valódi szarvakat és agancsokat tapinthatunk, az ugrópályán „összemérhetjük” ügyességünket az állatvilág bajnokaival, sőt, a memóriatáblán különböző növények és állatok képét kutathatjuk.

Ha szeretnénk megtudni, hogyan szitálnak a madarak, lehet-e somból lekvárt készíteni, honnan kapta a nevét a macskabagoly és hogy hány évig él egy sarki csér, akkor irány a Kalandpark tanösvény! A Budakeszi Kalandparkba épített játszva tanító elemek bemutatják a madárbarát eszközöket, és a fatörzsek és lombkoronák élővilágát ismertetik meg a gyerekekkel. A kisebbek a Kalandpark B pályáján haladva megismerkedhetnek Pele Pali történetével, a nagyobbak pedig a D pályán tudhatnak meg rengeteg érdekességet a madarak világából.

A vadonatúj Erdészeti játszótéren a gyerekek az erdőgazdálkodás világába csöppenhetnek bele, avagy megláthatják a fától az erdőt! Bejárhatnak egy erdészlakot, amiben informatív táblák találhatók az erdő életéről. Onnan egy facsúszdán keresztül, elegánsan lecsusszanva indulhatnak, a farönkökből épített libikóka felé, fűrész-rodeózhatnak, és egy óriástraktor is várja őket.

A Madárbarát kertben olyan „titkos fogásokat” leshetünk el, melyeket otthon alkalmazva élhető, vidám és biztonságos környezetet teremthetünk kertünk, lakóhelyünk madarainak. A leghasznosabb madárbarát eszközök mellett a madáritatás és madáretetés, valamint a madárodúk kihelyezésének legfontosabb tudnivalóival is megismerkedhetünk.

Az erdő láthatatlan zugait, a láb alatt, az avar mélyén megbúvó kincseket is láthatóvá teszi a Makk Kuckó játszótér, mely egy óriási tölgymakk környezetét eleveníti meg. Olyan érzést kelt a látogatókban, mintha egy óriási nagyító alatt nézhetnék a részleteket (gombákat, bogarakat), vagy ők maguk mentek volna össze hirtelen. Egy hatalmas tölgymakk a mászóka bázisa, melybe kötélhágcsón és/vagy egy jókora farönkön lehet felmászni, majd egy hosszú csúszdán lecsusszanni, vagy Pókemberként tovamászni a kötélhídon.

Bármelyik programelemet válasszuk is, a játék, a mozgás, a felfedezés és a természet közelségének élménye garantált!