Hóvirágünnep – Kár lenne kihagyni!

kupac hóvirág

Hóvirágünnep – Kár lenne kihagyni!

(Hó)virágba borult az Alcsúti Arborétum. A hóvirág­ünnep – az enyhe télnek és a tavaszias időjárásnak köszönhetően – idén a vártnál korábban megkezdődött. A látogatók a hét bármely napján megcsodálhatják az arborétum természeti szépségeit.

Nagyjából négy-öt héten keresztül gyönyörködhetünk az Alcsúti Arborétum meseszép hóvirágszőnyegében.Ebben az időszakban rendezik a Hóvirágünnep csodáját Alcsúton – írja a FEOL.

Hétfő óta már mindennapos nyitvatartással várják az érdeklődőket.

Nyitvatartás: 2020. február 17-től: minden nap: 10:00 – 17:00-ig.

A korai tavasz és az enyhe idő miatt március közepe után valószínűleg már hanyatlani fog a virágzás. Körülbelül két hét múlva várható a teljes virágba borulás, utána már megkezdődik az elvirágzás időszaka.

Több hóvirág faj is megtalálható itt, melyeknek nagy része nem a mi kikeleti hóvirágunk, ami a természetben is fellelhető, hanem mediterrán éghajlatról származó fajok. Emiatt ezek korábban virágoznak, mint a nálunk megszokott példányok, sokszor már decemberben kibújnak. Ez természetesen az időjárástól is függ, hiszen a hólepel alatt nem tudnak növekedni – mondta el kérdésünkre Klébert Antal, a Duna–Ipoly Nemzeti Park Vértesi Tájvédelmi Körzetének természetvédelmi őre. Az arborétumban a téltemető virágok és a krókuszok is előbújtak már, a szemfülesek pedig akár citromlepkével is találkozhatnak.

Az arborétumban egy több fajból álló mediterrán hóvirággyűjtemény van. Magyarországon a kikeleti hóvirág – 2005 augusztusa óta – természetvédelmi oltalom alatt álló faj.

A teljes írást a feol.hu-n olvashatod el.