Idén is vár a KidExpo, az ország legnagyobb családi rendezvénye! A Felelős Szülők Iskolája csapata játszóházzal, tanácsadással készül

KIDEXPO 2023

Tanulás, felfedezés, szórakozás, játékok, adventi és karácsonyi élmények egy helyen

Ha felhőtlen kikapcsolódásra és változatos programokra vágytok, akkor a KidExpo a tökéletes választás. Az ország legnagyobb családi élményhétvégéjén november 24-25-26-án a Budapest Arénában sípálya, planetáriumi előadások, olvasósarok és konzolbirodalom vár, de kipróbálhatjátok a reklámokból ismert játékújdonságokat is. A Felelős Szülők Iskolája szakmai csapata is vár Titeket szuperszülő és szupertanár vizsgával, tanácsadással, fejlesztő játékokkal és kihívásokkal 3 napon keresztül.

Több kiállító is komplett játszóházzal készül. Lesz olyan helyszín, ahol zenélhettek, különböző szerepjátékokat ismerhettek meg, de versenyautók, terepjárók, helikopterek és más vagány járgányok, dinoszauruszok éppúgy felsorakoznak, mint a játékbabák és a bébijátékok.

Szintén a felhőtlen jókedvet szolgálják a játékkonzolok, a változatos építőjátékok, a plüssök minden mennyiségben és méretben, de társasjátékból is lesz bőven választék. Lebomló, 100% környezetbarát anyagból készült játékok közül is szemezhettek.

A KidExpón a helyetek akkor is, ha imádjátok az esti meséket, esetleg a gyerekek most ismerkednek a betűkkel, vagy már igazi könyvmolyok: hasznos és szórakoztató olvasnivalóból nem lesz hiány! Az olvasósarokban hangoskönyvekbe is belehallgathattok, és a babazsákfotelekben megpihenve böngészhettek szuper olvasnivalókat. Színpadi programjaink között pedig zenés könyvbemutatót is találtok.

KIDEXPO

Az esemény idén is a karácsonyi készülődés jegyében zajlik: ajándékkísérő kártyákat, karácsonyi termésképeket és karácsonyfadíszeket is lehet készíteni. Olyan különleges eljárásokat is megismerhettek, mint a quilling (papírcsík) és a colorvelvet (bársonykép) technika. És ha már a karácsonynál tartunk: miután kipróbáltátok az ünnepi pompába öltöztetett játszóházat, modellt is ülhettek egy gyors, profi családi fotóhoz a karácsonyi fotósarokban. A fotó nem csak örök élmény, de szuper ajándék nagyszülőknek is!

Egész hétvégén ingyenes utazó planetáriumi előadásokon okosodhattok, a sípályán pedig kipróbálhatjátok a lesiklás élményét. Néhány szerencsés pedig egy „pizsama party” keretein belül zárás után az egész Budapest Sportarénát bejárhatják.

KIDEXPO

Családi hétvége persze nincsen hasznos tanácsadások nélkül! Szó lesz a helyes szájápolásról, az iskolaérettségről, a gyerekek képernyőidejéről, a sport nem csak testet fejlesztő szerepéről, de bátran felkereshetitek a dietetikusokat az ételintoleranciákkal kapcsolatban, és allergológus főorvos véleményét is kérhetitek a helyszínen.

A részletekről a www.kidexpo.hu oldalon tájékozódhattok, ahol érdemes előre regisztrálni, hiszen 20.000 Forintos játékvásárlási utalványt vagy ausztriai családi hétvégét is nyerhettek! Gyerekek számára a belépés ingyenes, a felnőtt jegy pedig levásárolható az egyik ismert játékáruházban. A KidExpo testvérrendezvénye az azonos jeggyel látogatható BabaMama Expo, ami a gyermektervezéstől a hároméves korig terjedő időszak legszélesebb téma- és termékválasztékával vár titeket.

www.kidexpo.hu

FELELŐS SZÜLŐK ISKOLÁJA A KIDEXPON

A 13 éve működő Felelős Szülők Iskolája csapatának a célja, hogy a szülőknek, pedagógusoknak, segítő szakembereknek adjon útmutatót a neveléshez, fejlesztéshez, a gyerekek önbizalmának, önismeretének megtámogatásához. Cikkek, videók, események, képzések.

Szakmai csapatukkal, szuperszülő vizsgával, szupertanár vizsgával, iskolaérettség-fejlettségi tanácsadással, logikai fejtörőkkel, fejlesztő játékokkal, tudományos játszóházzal, sportmentál kihívásokkal, tanácsadással várjuk három napon keresztül a hozzánk látogató szülőket, szakembereket és természetesen a gyerekeket is.

Akikkel találkozhattok a Felelős Szülők Iskolája szakértői csapatából:

Sólyom Brigitta, pszichopedagógus
Fülöp Bea, magyartanár, sportszülő, a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub szakmai vezetője
Meskóné Sütő Ágnes, matektanár, a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub szakértője
Sikó-Laky Ivett, főnővér, a Felelős Szülők Iskolája díjazottja
Vargacz Alexandra, a Bátor Tábor élményterápiás önkéntese, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője
Tibenszky Moni Lisa, sportmentál tréner, oktatási újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője

Lehetőségetek lesz regisztrálni hírlevelükre, belépni az ingyenes Pedagógus Power – Kisgyermeknevelő, Óvodapedagógus, Tanító és Tanár Klubba is!

Szeretettel várunk a 3-as számú standon!