Ingyenes virtuális földrajzórák iskolásoknak

lányok VR szemüveget próbálnak ki

Ingyenes virtuális földrajzórák iskolásoknak

A VR MAX, Magyarország legnagyobb virtuális valóság (VR) játék- és élményközpontja most ingyenes „Virtuális földrajzóra” projektet indít felső tagozatos és középiskolás diákoknak.

A VR MAX a XV. kerületi Asia Centerben, több mint 340 négyzetméteren, a legmodernebb VR-eszközökkel felszerelve várja a virtuális valóság iránt érdeklődő gyerekeket és felnőtteket egyaránt.

A vállalkozás feltett szándéka, hogy az üzleti alapokon nyugvó szórakoztató tevékenység mellett oktatási jellegű projektekkel is foglalkozzon. E célból indítják el a „Virtuális földrajzóra” projektet, aminek keretében a VR MAX-ban felső tagozatos, illetve középiskolás diákok számára ingyenesen szervez VR-túrákat a Google Earth VR program segítségével.

A Google Earth VR programban a tanulók pillanatok alatt eljuthatnak Földünk bármely szegletébe, és három dimenzióban csodálhatják meg Földünk természeti csodáit, építészeti nevezetességeit, miközben földrajz szakos tanárok által összeállított narratívát hallanak a látottakról.

Cél, hogy felébredjen a diákokban a környezet- és természetismeret iránti érdeklődés.

A látogatás alkalmával az osztályok több VR-túra közül is választhatnak.

Tudtátok?

– 2019. december 31-ig ingyenes részvétel az egész osztály számára.
– Ajánlott korcsoport: 5-12. évfolyam.
– A várakozó gyerekek számára témába illő, játékos, interaktív feladatsorokat biztosítanak.
– Időtartam: létszámtól függően kb. 1-1,5 óra (tanulóként 15 perces virtuális túrák összesen 6-8 játékállásban).
– Maximális létszám: nincs maximálva – a még szabad időpontok függvényében tudják fogadni az osztályokat.
– Időpontok: 2019. szeptember 1-től hétköznaponként 10 és 16 óra között.
– Időpontfoglalás: +36 70 310 8500; foglalas@vrmax.hu
– Helyszín: Asia Center Nyugati szárny, 1. emelet (Budapest, Szentmihályi út 167-169.).

Milyen virtuális túrákon vehettek részt?

A geometodika.hu oldalán mindenre fény derül!