Ismét a gyerekeké lesz a Sziget – júniusban nyit a Generali Gyerek Sziget

kisfiú mászókázik

Ismét a gyerekeké lesz a Sziget – júniusban nyit a Generali Gyerek Sziget

Minden a gyerekekről fog szólni egy hónapon át idén is a Hajógyári-szigeten, június 1-23. között ugyanis hétvégente megnyit a Generali Gyerek Sziget. Rengeteg ingyenes programmal, koncerttel, cirkuszi látványossággal, kézműves műhelyekkel, állatsimogatóval és sportprogrammal várják az egész családot.

A Gyerek Sziget az ország legnagyobb és legsokszínűbb gyerekrendezvénye, ahol nincs olyan, hogy valaki ne találná meg a kedvére való programot. Ilyenkor júniusban egy hónapra minden hétvégén egy kalandokkal teli hellyé alakul a Hajógyári-sziget, ahol tényleg minden a lurkókról szól.

A Generali Nagyszínpad visszatérő sztárja, Halász Judit nyitja meg az egy hónapos gyerekparadicsomot június első hétvégéjén, de ugyan ezen a helyszínen még több tucat előadáson tapsolhat az aprónép. Gyerekzenekarok, meseelőadások, bábszínházi darabok sora váltja majd egymást a színpadon.

Az előadásokon túl érdemes nyakunkba venni az egész szigetet, ahol igazán izgalmas és mesés helyszínek várják a gyerkőcöket. Ellátogathatnak például Kukutyinba, ahol zabhegyezés helyett régi mesterségekkel ismerkedhetnek meg: itt él és sürög-forog a takács, a csizmadia, a mézesbábos, a kalapos és még megannyi mester, akinek a cégérét elvitte egy hatalmas szélvihar és csakis a gyerekek segítségével tűzhetik ki azokat ismét ajtajuk fölé.

Karamella Cirkuszvilágában pedig igazi varázslatok szemtanúi lehetünk, de a kis artisták diplomát szerezhetnek a Bohóc Oskolában vagy az artista tanodában is. A Sportparkban idén is remekül le lehet vezetni a fölös energiákat, ahol hétvégente más és más sportokat lehet majd kipróbálni, legyen szó fociról, biciklizésről, vagy különféle akadálypályákról.

Figyelem: a természetimádókat várják a Gyerek Paradicsomba és az Állatsimogatóba: A Gyerek Paradicsomban ezúttal is arra tanítják a kicsiket, hogy környezettudatos felnőttekké cseperedjenek, így lehet majd kertészkedni, fűszerekkel és madarakkal ismerkedni, de a sziget élővilágát is bemutatják majd egy természetjáró séta alatt. Az Állatsimogatóban pedig az összes falusi kedvenc ott lesz, hogy közvetlen közelről barátkozhassanak a gyerekekkel.

Természetesen idén is nyitva áll a Kézműves Palota ajtaja, ahonnan csodaművekkel térhet majd mindenki haza. Például itt készülhet ajándék apák napjára is, amit a tavalyi szuperbulira való tekintettel június 15-én ismét egy felejthetetlen PomPom Partyval és meghosszabbított nyitva tartással ünneplünk majd. A délutáni táncos partyra persze nemcsak apának készülhetnek meglepetések, hiszen egy bulihoz kellenek a partykellékek is, úgy, mint a bajusz, a nyakkendő vagy a papírcsákó.

Az örökös kedvencek mellett, ahogy már megszokhattuk, ezen a nyáron sem maradunk újdonságok nélkül. Hatalmasokat lehet majd ugrani az Óriás ugrálóvárban, ki lehet próbálni a motorozást és a Közlekedési Múzeum is egy sereg programmal készül a járművek szerelmeseinek. És ez még csak a kezdet… Érdemes folyamatosan figyelni a Gyerek Sziget honlapját, ahová mostantól sorra kerülnek fel az újdonságok. Június 1. és 23. között hétvégente tehát mindenkit vár a nyár legnagyobb gyerekbulija, 0-tól 99 éves korig.

Részletekért és újdonságokért addig is irány a www.gyereksziget.hu.