Itt a Libegők Éjszakájának programja

libegő

Itt a Libegők Éjszakájának programja

2018. július 28-án, szombaton rendezik meg először a Libegők Éjszakáját, amikor 4 hazai helyszínen lehet a szokásos nyitvatartási időn túl is libegőzni és a hegyről csillaghullást nézni.

Négy hazai helyszínen kínálnak programokat: Budapesten, Eplényben, Sátoraljaújhelyen és Lillafüreden. A szervezők olyan dátumot választottak, amikor a libegőzés mellett élmény lehet az is, hogy tiszta idő esetén meg lehet csodálni a Piscis Austrinidák nevű meteorrajt.

1. Budapest: Zugligeti Libegő

Fotó: Flickr/ Synwell

Szombaton meghosszabbított nyitvatartással várják az érdeklődőket Zugligetben. 18:00 és 0:00 között a Batthyány tér és a Zugligeti Libegő között egy nosztalgia-, illetve egy különjárat díjmentesen szállítja a látogatókat, és a közkedvelt Ikarus 630-as kabrió nosztalgiabusszal is lehet utazni. A Batthyány téren a 990-es éjszakai járat megállójában szállhatunk fel a buszokra.

A BKK a menetrendszerinti buszjáratok menetidejének meghosszabbításával, illetve sűrítésével támogatja az eseményt: a Zugliget és a Nyugati pályaudvar között közlekedő 291-es, és a Normafától Rákoskeresztúrig közlekedő éjszakai 990-es autóbuszok július 28-ai egyedi menetrendje a BKK utazásszervező alkalmazásában elérhető – írják a szervezők a Facebookon.

2. Eplény: KalandHegy

A libegő itt is éjfélig üzemel, a hegy többi része azonban nem tart nyitva éjszaka. A libegőre retúrjegyet venni utoljára 23:00 órakor lehet!

3. Sátoraljaújhely: Zemplén Kalandpark

A libegő itt is éjfélig üzemel, jegyet váltani legkésőbb 23:00 órakor lehet!

4. Lillafüred

Egyelőre nincsenek információk, a Facebook-oldaluk itt, a honlapjuk itt érhető el.