Szuper vizes játszótér nyílt Budapesten

csillag formájú szökőkút játszótérrel

Szuper vizes játszótér nyílt Budapesten

A kispesti Berzsenyi utcában nyílt meg az egyik legjelentősebb és legnagyobb budapesti vizes játszótér, ami ingyenesen használható.

Fotó: ittlakunk.hu

A játszótér minden eleme a vizet, idézi: van itt kalózhajót formázó mászóka és hinta, tengericsillag alakú csobogó, homokozóba telepített aranymosó, világítótorony-mászóka, delfines permetfúvókák, gumírozott trambulin, de talán a legizgalmasabb a gyerekek által zsilipekkel szabályozható patakmeder-rendszer, ahol folyamatosan csobog, folyik, sodor a víz – írta az ittlakunk.hu.

Gajda Péter polgármester az átadón elmondta, hogy Kispest önkormányzata saját forrásból, több mint 200 millió forintból építette meg a játszóparkot, ami két ütemben készült el, több mint 4 000 négyzetméteren a megújult gyermekorvosi rendelő és a Puskás iskola között.

A téren padok, ivókút, biciklitároló is van. Szép zöld környezet, virágok, cserjék, füves rész és sok most ültetett facsemete teszi majd kellemesebbé a parkot. Ezzel kapcsolatban Gajda Péter lapunknak elmondta, hogy bár a tér építésénél két, amúgy is beteg fát kivágtak, helyette azonban húszat ültettek. Addig is, amíg megnőnek, napvitorlák biztosítják az árnyékolást a téren.

A játszótér körbekerített, zárható. Májustól szeptember 30-ig reggel 8 és este 9 óra között van nyitva, míg október 1. és április 30. között reggel 8 és este 6 között látogatható.