Téli sportok a Pilisi Parkerdőben

szánókzó családok

Téli sportok a Pilisi Parkerdőben

Kiadós havazáson vagyunk túl, és a hétvégén az előrejelzések szerint újabb érkezik. De merre induljunk, ha megtelt már Dobogókő és a Normafa? Ötletek egy havas hétvégére a Pilisi Parkerdőből.

A legismertebb helyek havazásban hamar megtelnek, Dobogókőn és a Normafánál hagyományosan sokan gyűlnek össze egy-egy téli hétvégén. Akkor hova mehetünk, ha szánkózni, csúszkálni, kicsit síelni szeretnénk? A Pilisi Parkerdő szakemberei ezért összegyűjtöttek néhány kevésbé ismert helyet a havas kikapcsolódásra.

A Budai-hegységben számtalan szánkózási lehetőséget kínál a Hármashatár-hegyi reptér környéke, vagy magán a Hármashatár-hegy csúcsán lévő Guckler Károly kilátópont melletti lejtők. Ez utóbbi helyen segítségünkre van a kilátón elhelyezett webkamera, amin indulás előtt ellenőrizni tudjuk a helyen uralkodó időjárási viszonyokat. Visegrád térségében a Zsitvay-kilátó és a nyári bobpálya melletti lankák kínálnak kevéssé zsúfolt szánkózó helyet.

A síelés szerelmesei hódolhatnak szenvedélyüknek a térségben, ha Visegrádon működik a Nagyvillám Sípálya, amely ratrakolt és kivilágított pályákkal minden este 9-ig várja a síelőket. Itt azoknak sem kell unatkozni, akik történetesen nem akarnak síelni a családból, hiszen a sípályák mellett már szánkózni is lehet. Indulás előtt itt is érdemes megnézni a pálya webkameráit, és tájékozódni az aktuális helyzetről.

Igazi erdei sport a sífutás, amire a tartósabb hó esetén a Pilisi Parkerdőben is több helyen nyílik lehetőség. Szinte mindenhol elővehető a sífutóléc, ahol megmarad tíz-húsz centi hóréteg, de érdemes felhívni a figyelmet a hűvösvölgyi Nagyrét és a Hármashatár-hegyi reptéren kialakított nyomokra. Mindkét terület viszonylag lapos, ideális sífutó terep, ahol a lelkes sportbarátok minden évben kialakítják azt a nyomhálózatot, amit a havas napokon bárki szabadon használhat.

A téli lehetőségekről friss híreket és a webkamerák képeit a parkerdo.hu oldalon találni.