• Alapítványi és Magániskolák Egyesülete (AME)
  • oktatási szakértő

Dobos Orsolya

Eszterházy Károly Egyetem doktorandusza, az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete alternatív tagozatának vezetője

Dobos Orsolya

Alternatív iskolai pályafutását a Rogers Iskolában kezdte tanítóként, később néhány évig az iskola igazgatója volt. Jelenleg az Eszterházy Károly Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskolájában ösztöndíjas, kutatási területe az alternatív iskolák. Emellett az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete társelnöke és alternatív tagozatának vezetője, ahol a nagy múltú alternatív iskoláktól kezdve a magántanulói tanulócsoportokig sok intézménnyel van kapcsolatban, tanácsadásokat tart iskola- és csoportalapítóknak illetve iskolakeresőknek egyaránt. Szakterülete az alternatív pedagógiák megvalósítása a gyakorlatban, az alternatív iskolák működtetésének sajátosságai és jogi megfeleltetésük.

Kik és miért választják ezt az utat a gyerekeik számára? Mit jelent az alternatív pedagógia az oktatásfejlesztés szempontjából? A Wesley

Minden szülő a legjobbat szeretné a gyerekének, iskolából is. Az iskolaválasztás egyébként sem könnyű, de mostanában komoly fejtörést okozhat a