• Pro-Familiis díjas pszichológus, író, szervezetfejlesztő tréner

Léder László

Léder László Pro-Familiis díjas pszichológus, író, szervezetfejlesztő tréner, az Apa Akadémia alapítója, a Csendes Apa-forradalom című könyv szerzője, két kislány édesapja.

Léder László Pro-Familiis díjas pszichológus, író, szervezetfejlesztő tréner, az Apa Akadémia alapítója, két kislány édesapja, így vall a munkáságáról:
A jelszavunk magáért beszél: "adjunk bele több apait". A célunk is könnyen megfogalmazható: "csempésszük vissza az apákat a családokba."

Az apáknak ugyanis, a nevelés sok más területéhez hasonlóan kimagasló szerepük van gyermekeik iskolai teljesítményében és a továbbtanulásban is.. Kevesen tudják, hogy az apai jelenlét hatására az iskoláskorú kislányok szorongása mérhetően csökken, a fiúk iskolai teljesítménye pedig javul. Van mit tennünk, mert a modern történelemben először fordult elő, hogy a mai fiúk már kevésbé iskolázottak, mint édesapjuk generációja volt.

Saját történettel kell kezdenem. Néhány éve egy egyetemi előadást követő állófogadáson a „kisgyermekes apa szindrómáról” beszélgettünk kollegákkal. A téma minden