• Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat
  • gyógypedagógus, klinikai szakpszichológus

Szigeti Mónika

Szigeti Mónika vagyok, gyógypedagógus, gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta. 20 éve dolgozom gyermekekkel, nevelési tanácsadóban kezdtem a pályám, Kaposváron, ahol jelenleg is élek és dolgozom.

Annak érdekében, hogy lehetőség szerint mindig a gyermekhez-, családhoz- és adott problémához legjobban illeszkedő segítséget tudjam nyújtani, számos érdekes és hatékony módszerspecifikus végzettséget szereztem. Dolgozom autogén tréninggel, katatím imaginatív pszichoterápiával, családterapeuta vagyok, alkalmazom a gyermek-pszichodráma, a játék- és bábterápia, a dinamikus szenzoros integrációs terápia módszerét, évekig dolgoztam Dorka és Zoé nevű golden retriever kutyáimmal kutyás terapeutaként.

A gyermekekkel, családokkal végzett terápiás munka mellett közel 20 éve oktatok a felsőoktatásban, főképp a Kaposvári Egyetem gyógypedagógus képzésében, de tanító, rajztanár, óvodapedagógus szakokon is, pedagógiai, gyógypedagógiai, pszichológiai tantárgyakat. És nem csak tanítok, tanulok is, jelenleg a Pécsi Tudományegyetem "Oktatás és Társadalom" Neveléstudományi Doktori Iskolájában.

A munkám minden részét szeretem, egy-egy terápiás siker újabb és újabb lendületet ad. A családom és a barátaim szerint "úgysem bírod ki, hogy csak egy dolgot csinálj egyszerre", és azt hiszem, ez igaz :). Ehhez illeszkedően, a kisfiammal otthon töltött 3 békés, nyugodt év után, 2017-ben egy új feladattal tértem vissza a munkához: a Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat főigazgatója lettem. Ebben az intézményben, hasonlóan más megyékhez és a fővárosi szakszolgálatokhoz, születéstől a köznevelési intézményrendszerben töltött idő végéig segítjük, támogatjuk a gyermekeket, tanulókat, szülőket és a köznevelési intézmények dolgozóit. Hozzánk fordulnak, ha korai fejlesztésre, logopédiai ellátásra, nevelési tanácsadásra, sajátos nevelési igény vagy beilleszkedési-, tanulási-, magatartási nehézség gyanúja esetén szakértői bizottsági vizsgálatra, esetleg pályaválasztási tanácsadásra, tehetség felismerésre- és gondozásra, konduktív pedagógiai  vagy gyógytestnevelés ellátásra van szükség.

Hiszem, hogy a munkám valamennyi területe csak akkor tud sikeres lenni, ha együtt, vállt vállhoz vetve dolgozunk a szülőkkel és a kollégáimmal azért, hogy a gyerekek a lehető legkisebb zökkenőkkel jussanak át a nehezebb időszakokon is.

Szakmai anyagok:

Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológussal készítettünk interjút, akivel a zaklatás, a kiközösítés pszichológiáját jártuk körbe. Különösképpen azt is, hogy az elmúlt

Állítsuk meg az iskolai bántalmazást! címmel rendez edukációs programot a Fiatal Családosok Klubjának Egyesülete a Felelős Szülők Iskolája szakmai partnerségével

Az egyik legnagyobb dilemma a szülő és a pedagógus számára, hogy milyen képességekkel, készségekkel és személyiségjegyekkel milyen irányt mutasson, milyen

Tabudöntögető és edukációs filmvetítést és ahhoz kapcsolódó feldolgozó beszélgetést szervez a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub és a Cinema City

Tele van a sajtó a iskolai zaklatások „botrányaival”, látható és láthatatlan következményeivel. Sok gyermeknek és szülőnek is nehéz az „újrakezdés”,