A legviccesebb gyermeki aranyköpések

A kisgyermekek bizony nem úgy gondolkodnak, mint a felnőttek, és sokszor félre is értenek dolgokat, összekeverik a szavakat, hangokat. Ezekből gyakran vicces szituációk kerekednek ki, amiket a szülők aztán évekig emlegetnek. Megkérdeztünk anyukákat, óvónőket, tanárokat, melyek a kedvenc aranyköpéseik.

Gyerekek az óvodában, a kezdő óvónéninek

Óvodás gyerekek: Te kislány vagy, vagy anyuka?
Óvónéni: Már nagylány vagyok, de még nincs kisgyermekem.
Gyerekek: A pocakodban sincs?
Óvónéni: Nem, a pocakomban sincs.
Gyerekek: Akkor te bizony kislány vagy!

Kisfiú (4 éves): Apa azt álmodtam, hogy anyával együtt elutaztunk valahova nagyon messze. Nem emlékszel hova?
Apuka: Nem tudom hova mentünk, ezt te álmodtad.
Kisfiú: De hát te is ott voltál!

Kislány (4 éves): Anya! Ha nem lesz úgy, ahogy én szeretném, akkor ki fog pattanni a hiszti a számból!

Kislány (5 éves): Anya! Nekem nincs téli szúnyogom ugye? Én jól bírom a magasságot!

Kislány (5 éves): Anya! Mi ez itt a kezemen?
Anyuka: Kicsim az egy ér, abban folyik a vérünk.
Kislány: Akkor, amikor valami pirosat eszünk vagy iszunk?

A teljes cikk a PécsMa oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.