„Hagyj el egy mikulás csomagot” és csalj mosolyt egy kisgyermek arcára

Hagyj el egy Mikuláscsomagot

„Hagyj el egy mikulás csomagot” és csalj mosolyt egy kisgyermek arcára

Ha felerősödik a vágy, hogy segíts másokon, akkor itt egy remek lehetőség, amivel bizony nagy mosolyt csalhatsz egy gyermek arcára! Nincs más dolgod, csak egyszerűen december 6-ára készíts egy mikulás csomagot, és rakd le egy padra, egy párkányra, bárhová, ahol egy kisgyermek megtalálhatja. – olvasható a budapest.imami.hu oldalon.

Amikor a mi településünkre is begyűrűzött, épp kocsival mentünk haza, és egyszer csak a gyerekek kiabáltak,  – Apa, apa állj meg, mert egy mikulás csomag ott volt a földön!  Persze már rég elhaladtunk messzire, és nem is gondoltuk, hogy tényleg az lett volna, amikor a gyerekek újra lázasan kiabáltak – Állj, állj ott is van egy! Megálltunk és elkezdtünk sétálni, és bizony mindkét gyerek talált egy-egy csomagot. Hatalmas boldogság volt, higgyétek el, de nem csak a gyerekeknek, még nekünk szülőknek is nagyon nagy örömöt okozott. Idén már ők mondták, hogy mi is hagyjunk el egy csomagot valahol.

2018-ban indult még ez a kezdeményezés, és akkor senki nem gondolta, hogy egy országos megmozdulássá forrja ki magát, több száz, de lehet már ezer település csatlakozásával is (7.-én kiderül idén mennyi település csatlakozott!).

„Hagyj el egy mikulás csomagot”  akció lényege, hogy december 6-án szebbé tegyük valaki napját, mosolyt csaljunk valaki arcára!

Hagyj el egy Mikulás csomagot

És mindezt hogy tehetjük meg?

• Hagyj el egy mikuláscsomagot, benne csoki, játék, vagy esetleg egy könyv, bármi aprósággal.
  • Készíts egy csomagot és hagyd el a parkban egy padon, buszon vagy vonaton, orvosi váróban, vagy a hivatali folyosó ablakpárkányán, az oviban, a suliban, a bolt mellett, a játszótéren – bárhol, ahol sokszor megfordulsz, ahol sok ember jár és ahol megtalálhatják.
  • A csomagra írj egy rövid üzenetet pl: „Én egy elhagyott csomag vagyok. Azért hagytak el, hogy szebbé tegyem a napodat. Vigyél haza!”

Szeretnék nyomon követni, hogy hány emberhez ért el a felhívás, ezért amennyiben csomagot hagytál el, kérlek tölts fel egy képet a facebook eseményhez. A bejegyzésedben tüntesd fel a település nevét ahol a csomagot elhagytad, és az elhagyott csomagok számát is. Esetleg, ha Te találtál a megtalált csomagról tölts fel Te is egy képet a Hagyj el egy mikuláscsomagot 2021 facebook eseményhez.

Itt a lehetőség, hogy Te is mosolyt csalj egy ismeretlen arcára! December 6-án hagyj el egy mikuláscsomagot, hogy szebbé tedd egy másik ember napját!

Forrás: budapest.imami.hu