Egy hét a „zöldben” – Ingyenes médiás tábor a Bűvösvölgyben

Hogyan keresnek milliókat az influencerek a Youtube-on és az Instán? Mindig látszanak a hirdetők a videóikban és a képeiken? És mi a helyzet a filmekkel, a reggeli rádióműsorokkal meg a híradóval, oda is beférnek a termékek, a márkák? Mit lehet, mit szabad, és hogyan lehet észrevenni azt, ami elrejtettek?

Szuper lehetőség a gyerekeknek mindezt megtudni egy táborban a Bűvösvölgyben, Magyarország első médiaértés-oktató központjában, ráadásul ingyen. Felkészült, gyakorlott oktatók forgatnak a gyerekekkel filmet, reklámot, rögzítenek reggeli show-t, és beszélgetnek erről a különös világról, a médiáról. Szórakoztató lesz, és nagyon hasznos.

2018 nyarán újra tematikus napközis tábort szervez a budapesti Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központ. A tábor június 25-tól július 20-ig tart, heti turnusokban, hetente legfeljebb 40 táborozó részvételével.

A Központ 11-14 éves gyermekek jelentkezését várja. A tábor délelőttjei a stúdiókban médiás feladatokkal telnek majd, a gyerekekkel a kereskedelmi szándékot érik tetten és játsszák el különböző médiumokban, a nyílt reklám formáitól a burkoltabb pr-ig, szponzorációs együttműködésekig és termékelhelyezésig. Délutánonként mozgásos játékokat és kézműves foglalkozásokat tartanak (időjárástól függően). Csütörtökönként külső szakmai programokra viszik a gyerekeket.

A részvétel a tábor programjain mindenki számára ingyenes.

A fenntartó Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság  célja, hogy minél szélesebb körben biztosítson hozzáférést a Bűvösvölgyhöz. Ezért a nyári táborra csak olyan gyerekek jelentkezhetnek, akik az előző években nem jártak Bűvösvölgyben csoportos iskolai foglalkozással,  és nyári táborban sem vettek részt eddig.

Jelentkezés és információ: