Édes Valentin-napi receptek gyerekeknek

Szeretetünket naponta kifejezzük, nem csak Valentin napon. De miért ne használhatnánk ki a „szerelem ünnepét“ egy családi ünnepségre. Minden ünnepi esemény elválaszthatatlan része micsoda? A sütemény! A sütés már magában remek szórakozás és a finomságok…ehhez nem kell többet hozzáfűzni. Néhány édes Valentin napi ínyencség tipp a mackojatek.hu-tól.

Forrás: mackojatek.hu

Szív alakú teasütemény

Ön is szereti a teasüteményeket? Semmi sem egyszerűbb, mint a szív alakú sütemény készítése. A recept nagyon egyszerű és az édes falatokon minden családtag elcsámcsog.

Hozzávalók:

• 230 g puha vaj
  • 250 g cukor
  • 1 nagyobb tojás
  • 2 evőkanál narancslé
  • vaníliakivonat
  • 320 g sima liszt
  • egy kiskanál sütőpor
  • 350 g fehér vagy hagyományos csokoládé

Elkészítés:

A vajat a cukorral mixer segítségével simára keverjük, majd hozzáadjuk a tojást és elkeverjük. Ezután hozzáadjuk a narancslevet, vaníliakivonatot és fokozatosan beleszórjuk a lisztet és a sütőport. A tésztát három részre osztjuk és két órára a hűtőbe tesszük pihentetni.

Ezt követően a tésztát kinyújtjuk és szív alakú formával süteményeket vágunk ki. A tepsit zsírpapírral kibéleljük, rárakjuk a kivágott szíveket, a köztük lévő távolság legyen úgy 2,5 cm, hogy sütés közben neragadjanak össze, majd 8-10 percig 200 °C sütjük.

A megsütött szíveket csokoládéba mártjuk és fantáziánk szerint díszítjük.

További receptek (köztük a csokoládés eperszív vagy a szerelmes bögre tortácska) ezen az oldalon: http://www.mackojatek.hu/cikkek/valentin-edessegek-receptek/

Bankkártyás fizetés

Szolgáltató: CIB Bank Zrt.
cib_logo_30px

Elfogadott kártyák:
kartyalogok_30px

Vásárlói tájékoztató | GY.I.K.