Virsli – az örök Jolly Joker uzsonnára, az ünnepi asztalra, de akár családi főzőcskézéshez is (X)

Pickolino

A tuti bevált recept – amikor gyorsan kell valami finomat varázsolni az asztalra, amit a gyerekek és a felnőttek is egyaránt szeretnek, vagy ha betoppannak a barátok – nem más, mint a virsli, amihez jó sok ketchupöt nyomnak a gyerkőcök, de ez nem is baj. Számtalan ötletünk van a felhasználására, ami egy baráti társasjátékozáshoz, de akár még az ünnepi asztalra is kiválóan alkalmas. Már válogathatunk sajtos, vagy éppen pritaminos-sajtos ízű virslik között, amiket akár kelt tésztába hengergetve percek alatt isteni finomságot süthetünk.

A főzés játék és tudomány

Sokan nem gondolnak bele, hogy a sütés, főzés mi mindent fejleszt, mindamellett, hogy egy szuper időtöltés. Megismerkedünk a konyhai eszközökkel, szabályokkal, kémiai folyamatokkal – forrás, sütés –, mennyiségekkel, hisz ki kell számolni a recepthez képest az adagokat. Nagyon jó tapasztalás is, mert, ha elkalkuláljuk magunkat a mennyiségekkel és nem jól számoljuk ki az adagokat, könnyen abba a helyzetbe kerülhetünk, hogy mire minden vendég megérkezik, már el is fogytak a vendégváró falatkák.

Közösen töltött idő és fejlesztés egyszerre

A finommotorikai fejlesztésről se feledkezzünk el, hiszen vágunk, gyúrunk, pucolunk. Természetesen fontos, hogy a gyerek életkorának megfelelő feladatot adjunk neki, de az is, hogy minél több mindenre megtanítsuk és mellette legyünk. Aztán egyre ügyesebbek lesznek és Ők is ötletelnek majd, akár egy-egy új fűszert próbálnak ki, akár máshogy helyezik el a tésztában a virslikarikákat vagy épp ételszobrászt játszanak és a salátában teljesen másként szeletelik fel a hozzávalókat. Sok olyan séfről tudunk, aki így indult el a pályán, de ha csak egy jó móka, akkor is szuper. Pláne ünnepek előtt, alatt.

Sokrétű elkészíthetőség

A virsli nagy előnye a gyors elkészítésén túl, hogy a felhasználhatósága meglehetősen sokoldalú, így teret ad a kreativitásnak is. A családi ünnepi menü része lehet egy zöldséges virslis saláta, amibe tulajdonképp minden is kerülhet: saláta, répa, kígyóuborka, de akár kukorica is és természetesen virsli.

Van, aki a majonézes vagy épp joghurtos virsli salátára esküszik, amit még megbolondíthat a sajtos PICK Pickolino virsli.

Pickolino

Nálunk a család kedvence a virsli rolóban, amihez semmi más nem kell, mint sok ízletes PICK Pickolino virsli, amit betekerünk kelt tésztacsíkokba és tojással megkenjük a tetejét. A sütőben kb. negyedóra alatt megduzzad, megsül – a sütési időre és hőfokra egyénileg figyeljetek -, a különlegességet kedvelők pedig még néhány fűszerrel is megszórhatják. Az ételszobrászok pedig megpróbálhatnak a tészta és a virsli kreatív felhasználásával akár állatokat is gyúrni, formázni ezekből a finom sós nassolni valókból.

Vigyázat, veszélyes, mert függőséget okozhat! Nálunk sokszor több tepsivel kell készíteni, hogy még aznapra jusson. Kiváló vendégváró falat, legyen akár gyerek vagy felnőtt buli.

Ami még fontos, hogy minőségi alapanyagból dolgozzunk és játékosan tanítsuk meg a gyerekeknek a tudatos vásárlás alapjait. Figyeljünk a minőségre és a megbízható gyártókra, amilyen például a PICK is, hiszen kiemelkedő húsipari szakértelmével külön odafigyel arra, hogy megbízható, magas minőségű termékeket állítson elő.

Pickolino

Menjünk el akár együtt bevásárolni, akár a piacra is és tanítsuk meg, hogyan hasonlítsák össze az árakat és mennyiségeket. Mutassuk és tanítsuk meg a gyerekeknek a főzés, sütés írt és íratlan szabályait, pl.: a főzés, sütés után elpakolunk, letakarítjuk a felületeket, kidobjuk a szemetet és a terített asztalhoz együtt, mobileszközök használata nélkül ülünk, hogy élvezzük az ételek ízét!

Jó készülődést, kellemes főzést kívánunk!

Aki pedig új virslis receptet fedez fel, írjon nekünk!

Kedvcsinálónak nézzétek meg a PICKOLINO kisfilmet:

(X) támogatott tartalom (X)

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője