50 órányi természethang a boldogságért és stresszcsökkentésért

A BBC Earth és UC-Berkeley közelmúltbeli tanulmánya azt mutatja, hogy ha természetfilmeket nézünk, “a nyugalom, az elégedettség, az öröm, a szórakozás és a kíváncsiság érzései jelentősen erősödnek”, ezzel szemben “csökken a fáradtság, a harag és a stressz”.

A természet-dokufilmek röviden összefoglalva olyasmit eredményezhetnek, amit a tanulmány szerzői “valódi boldogságnak” neveznek: egyfajta boldogság, amely az egyének egészségéhez és jólétéhez való tényleges javuláshoz vezet. Ezzel kapcsolatban a BBC most fejezte be az 50 órás HD “vizuális hangzásképet” a YouTube-on, a Planet Earth II sorozatból származó kivágott felvételek felhasználásával. Tíz órányi hegység; tíz órányi dzsungel; szigetek tíz órán át; tíz óra sivatag; tíz órányi mező – mindezek szerepelnek a hosszú, nyugtató hangzene-lejátszási listán. Használja őket egészséggel.

Forrás: http://www.openculture.com/2017/07/50-hours-of-nature-soundscapes-from-the-bbc.html