Induljon a DEMÓ 6 múzeumi kaland, bárhol is tanítasz az országban! – A jelentkezés meghosszabbítva!

DEMÓ 6 - türelemüveg

Ha van ismert nemzeti ünnepünk telis-tele jól megszokott és minduntalan ismételt fordulatokkal, már-már közhelyekkel, az a március 15-ei ünnepünk. Igaz, hogy valahogy Petőfiék őszinte hite a szabadságban, forrófejű szellemiségük még ezen is át tud ragyogni, de talán éppen ezért megérdemlik, hogy minél többet megtudjunk erről az időszakról. Fontos, hogy előkerüljenek olyan nevek, tények, események, amikről még sosem hallottunk. Erre remek alkalmat kínál a – DEMÓ 6 a Digitális Edukációs Múzeumi Órák program március 13-án.

Mit lehet elmondani, elmesélni, amit nem hallottunk még?

A múzeumok által kínált online tartalmakat átnézve, őszintén mondom, hogy nagyon sok mindent nem tudtunk eddig a reformkorról, valamint az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hátteréről.

Mert ki hallott már arról tényleg, mit is csinált Petőfi Debrecenben, azon túl, hogy hirtelen felindulásból megkérte Prielle Kornélia kezét egy előadás után? Hogy játszotta ki a cenzúrát és szavalt úgy, hogy mégsem mondott verset? Ez például kiderülhet egy különleges irodalom órán, ha valaki a Déry Múzeum anyagára kattint.

Lenne kedved esetleg jól érthető rajzfilmen az áprilisi törvényeket megmutatni, megtanítani? Utána pedig egy előkészített Redmenta teszt segítségével ellenőrizni, mit is jegyeztek meg a diákok? Az Országgyűlési Múzeum ezt is elhozza március 13-án.

Petőfi kecskeméti diákéveit is csak az életrajzi adatoknál említjük általában, pedig érdekes részleteket tudhatunk meg a forradalom költőjének gyerekkorából. Ha ezzel szeretnéd árnyalni a róla kialakult képet, a Kecskeméti Katona József Múzeum DEMÓ 6 felületével érdemes terveznetek ezen az órán.

Vajon gyűjt még valaki bélyeget manapság? Gondoltad volna, hogy az 1848−49-es forradalom és szabadságharc Magyarországon tisztelettel övezett hőseit más országok is megjelenítették bélyegeiken? Ezzel is lehet játszva tanulnia a Bélyegmúzeum felületén, akik szintén játékokkal készülnek az idei ünnepre.

A huszárok is csak huszárok addig, amíg a Magyar Mezőgazdasági Múzeum „Huszárosra vágatom a hajamat” c. ismeretterjesztő játékát nem böngésszük végig, amely a legapróbb részleteket is megmutatja velük kapcsolatban. Lebilincselő anyag, nem tudod nem végignézni a legmagyarabb katonákra vonatkozó anyagot. Szánj rá 20-25 percet az órádból, a végén még a virtus szó is igazi tartalmat nyer.

A DEMÓ 6 anyagai bármilyen órára beilleszthetők, nem kell feltététlenül irodalom, vagy történelem tanárnak lenned. A Reformtár kvíz tartalmas ám könnyed információs anyag, legyen szó a fröccsről, vagy Szendrey Júlia konyhatündérségéről, esetleg Petőfi íróeszközeiről, a varrógép megjelenéséről és a korabeli divatlapokról.

Ha pedig azt hiszed, hogy reálszakosként kimaradhatsz, ne hidd! Személyes kedvencem a korabeli pénzzel való számolás. Krajcár és forint a matek példákban a Ferenczy Múzeumi Centrum a szabadság pénzérméi feladatsorában.

Ha szeretnél egy átlagos tanítási napot könnyeddé, élményszerűvé varázsolni, úgy, hogy te is jól érezd magad, akkor mindenképpen regisztrálj és mutasd meg a diákjaidnak az ismeretszerzés egy új módját a DEMÓ 6 segítségével!

A DEMÓ 6 virtuális múzeumpedagógiai élménynapra A JELENTKEZÉST MEGHOSSZABBÍTOTTUK március 10-én, 12 óráig!

A program ingyenes, a jelentkezés az alábbi oldalon érhető el: DEMÓ 6 regisztráció.

A DEMÓ 6 Facebook eseményét ITT érhetitek el.

A DEMÓ 6 beharangozó videója itt tekinthető meg:

• magyar tanár, újságíró, sportszülő

Fülöp Bea

Újságíró, magyartanár és két sportoló gyerek anyukája. Sokévnyi rádiós riporteri munka után fiam születésével elindult egy olyan változás, amely sok újdonságot, fejlődést hozott.