Kaland a dzsungelben – Kiállítás és óriástársasjáték

programajánló

kalandadzungelbenA látványos interaktív kiállításba lépve a látogatók egy titokzatos dzsungelben találják magukat, ahol tudásukat és szemfülességüket próbára téve egy mesebeli kaland részesei lehetnek.

Ahogy a dzsungel mélyéről kavargó pára ködbe vonja a zöldellő partokat, álomszerűnek tűnik a táj. A Magyar Mezőgazdasági Múzeumban nyíló új kiállítás az áthatolhatatlan rengetegek, a trópusi esőerdők rejtélyes világába kalauzolja a kalandvágyó látogatókat.

Az érdeklődők a kiállításba lépve egy óriástársasjátékban találják magukat, ahol megismerkedhetnek több kontinens esőerdőinek különleges állataival, titokzatos növényeivel és lebilincselő jelenségeivel, miközben egy izgalmas kincskereső kaland részesei lehetnek.

A résztvevők a múzeum termeiben lépésről lépésre kerülnek közelebb a titokhoz, miközben játékos fejtörőkkel, rejtvényekkel tehetik próbára tudásukat és szemfülességüket. A Titokzatos Dzsungel kanyargó ösvényeit kutatva képzeletbeli léghajókkal emelkedhetnek a magasba, hogy egy letűnt, távoli birodalom elrabolt aranykincsének eredjenek a nyomába.

kalandadzsungelben2Az óriástársasjáték során a látogatóknak egy képzeletbeli utazáson, léghajóról léghajóra szállva furfanggal, éles szemmel és jó szimattal kell az útjukba kerülő rejtélyeket megoldaniuk, hogy az erdei labirintusban kalandozva rábukkanjanak az egyetlen helyes útra, mely elvezet az elveszettnek hitt kincshez.
A kincs nyomát követve a látogatók a dzsungel számtalan különös lakójával megismerkedhetnek: találkozhatnak az Alkonyati Vadásszal, a Hangerőbajnokkal, a Páncélossal és a Világítóval. Ha a kalandos út végén sikerül megtalálni a kincset, a jutalom sem marad el!

A Kaland a dzsungelben című kiállítás és óriástársasjáték 2015. március 7-től április 12-ig látogatható. A 700 négyzetméteren elterülő izgalmas kiállítás rengeteg felfedeznivalóval és ajándékkal várja az érdeklődőket.

Helyszín: Magyar Mezőgazdasági Múzeum, Városliget, Vajdahunyadvár
Nyitva tartás: H zárva, K-V 10-17 óráig (április 6-án, húsvéthétfőn – nyitva)
Korosztályi ajánlás: 3 +
Csoportok bejelentkezése és információ: 06 1 422 0765 vagy 06 1 363 2711